سلامت مردم شوخی بردار نیست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سلامت مردم شوخی بردار نیست به گزارش سوالات شرعی و احکام، به تازگی استشهادیه بیش از ۱۰۰ خانوار ساکن در کوچه‌های بهارستان ۹ تا ۱۳، فاز سه شهرک فرهنگیان و نیز خانوارهای حاشیه رودخانه _فاضلاب مبنی بر گله مندی آنان از مشکلات تخلیه فاضلاب در رودخانه، به دست دادستان همدان رسیده است.
اهالی این منطقه که مساکنشان بین دو رشته از فاضلاب‌های روباز شهر همدان واقع شده نسبت به بی توجهی سال‌های متمادی مسؤولان به رفع مشکلاتشان اعتراض دارند. تخلیه فاضلاب به رودخانه همان و بوی تعفن، وجود سوسک، موش و دیگر جانورهای موزی و به ویژه مشکلات بهداشتی ایجاد شده از طرف دیگر، دست به دست هم داد تا آنان دادشان را به دادستان استان اعلام کنند.
در این باره حسن خانجانی موقر در اخطاری به شرکت آب و فاضلاب همدان گوشزد کرد: طبق قانون جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهرها برعهده آن شرکت است و از آنجا که وارد کردن فاضلاب به رودخانه‌ها، بهداشت و سلامت عمومی را تهدید می‌کند باید هرچه سریع‌تر برای رفع مشکل به وجود آمده اقدام کند.
دادستان همدان با بیان اینکه رودخانه‌ها، شریان‌های حیاتی هر شهر هستند که به عنوان انفال باید به وضع موجود و قابل استفاده برای همگان باقی بمانند، عنوان کرد: بنابراین در اجرای بند ۲ از اصل ۱۵۶ قانونی اساسی و ماده ۲۲ قانون آئین دادرسی کیفری و توجه به بند ۳ ماده ۲ دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه، اخطار می‌شود؛ هرچه سریع‌تر و حداکثر تا یک ماه آینده نسبت به جداسازی فاضلاب کوچه‌های مزبور از رودخانه اقدام کنند.
وی در این خصوص، تاکید کرد: همچنین شرکت آب و فاضلاب استان موظف است که برای سایر مناطقی که فاضلاب آنها به رودخانه مزبور یا رودخانه‌های دیگر وارد می‌شود، کانال‌های فاضلاب جداکننده ایجاد کند. امیدوارم از خبر سلامت مردم شوخی بردار نیست راضی بوده باشید.

سلامت مردم شوخی بردار نیست  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۲۰ ۰۲:۳۹:۰۲