سفیر سوئد باید اخراج شود/ موساد صحنه‌گردان فتنه آتش زدن قرآن
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سفیر سوئد باید اخراج شود/ موساد صحنه‌گردان فتنه آتش زدن قرآن
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در واکنش به تکرار شنیع هتک حرمت به قرآن با همدستی آشکار دولت سوئد، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در سخنرانی شب سوم ماه محرم الحرام از همه کشورهای عربی اسلامی خواست با اخراج فوری سفیر سوئد و فراخوانی سفرای خود با این کشور هتاک قطع رابطه دیپلماتیک کنند.
وبگاه «المنار» شامگاه پنجشنبه گزارش داد که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سومین شب ماه محرم الحرام در ضاحیه جنوبی با محکوم کردن هتک حرمت قرآن کریم گفت: ما متاسف و ناراحت هستیم از آنچه امروز رخ داد، یک عمل زشت جدید که حرمت قرآن ما را نقض کرد.
دبیرکل حزب الله لبنان با محکوم کردن سناریوی از پیش برنامه‌ریزی شده دولت سوئد و صهیونیسم در هتک حرمت به قرآن کریم از مردم لبنان خواست پس از برگزاری نماز جمعه (فردا) با برگزاری تجمع اعتراضی عاملان هتاک به مقدسات مسلمین را محکوم کنند.
سید حسن نصرالله اعلام کرد که ملت‌های مسلمان باید از دولت‌های خود بخواهند که سفرای سوئد در این کشورها را اخراج کرده و خودشان نیز پس از نماز جمعه، تحصن کنند.
نصرالله با خطاب قراردادن مقامات سیاسی لبنان گفت: دولت لبنان باید سفیر خود را از سوئد در اعتراض به هتک حرمت به مقدسات مسلمانان خارج کند.
دبیرکل مقاومت لبنان تصریح کرد: فردا دنیا خواهد دید که ما از این قرآن، با قلب، خون و جگر گوشه‌های خود دفاع خواهیم کرد و چگونه کسانی را که حرمت آن را شکسته‌اند، رسوا خواهیم کرد.
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه هر مسلمانی باید به مسئولیت خود در قبال امت اسلامی عمل کند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که موساد در پس این فتنه قرار دارد. اگر کشورهای اسلامی، سوئد را تحریم کنند، مسئله اهانت به قرآن کریم و مقدسات اسلامی هم حل خواهد شد.
سفیر سوئد به وزارت خارجه احضار شد
در واکنش به این اقدام موهن و هتک حرمت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد، شامگاه امروز ۲۰ ژوئیه (پنجشنبه) سفیر سوئد در تهران توسط ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به این اقدام موهن به وی ابلاغ شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه خطاب به سفیر سوئد گفت: تکرار بی‌حرمتی به قرآن کریم و مقدسات اسلامی در سوئد را به شدت محکوم می‌کنیم و مسؤولیت کامل پیامدهای تحریک احساسات مسلمانان جهان را متوجه دولت سوئد می‌دانیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: کشوری که مدعی حقوق بشر و حقوق شهروندی است، چگونه اجازه می‌دهد که اینگونه حقوق بیش از دو میلیارد مسلمانان جهان و حدود یک میلیون شهروند مسلمان سوئدی نقض و مورد بی‌حرمتی قرار گیرد؟
امروز پنجشنبه سلوان مومیکا به همراه یک شخص دیگر با مجوز دولت و پلیس سوئد دربرابر سفارت عراق در استکهلم به پاره کردن یک نسخه قرآن و تصاویر شخصیت‌های مهم مذهبی از جمله «آیت الله خامنه ای»، مقام معظم رهبری و «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر و اهانت به پرچم عراق اقدام کرد. امیدوارم از خبر سفیر سوئد باید اخراج شود/ موساد صحنه‌گردان فتنه آتش زدن قرآن
است
راضی بوده باشید.

سفیر سوئد باید اخراج شود/ موساد صحنه‌گردان فتنه آتش زدن قرآن
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۱ ۰۲:۴۰:۱۰