سفر یک روزه رئیس جمهور به خراسان جنوبی در روز اربعین

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سفر یک روزه رئیس جمهور به خراسان جنوبی در روز اربعین به گزارش خبرنگار سایت احکام، جواد قناعت امشب در جمع رسانه‌ها اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی هستیم و فضای کشور اربعینی شده است.
وی با بیان اینکه چند سالی بوده که فضای معنوی که در خاورمیانه به برکت پیاده روی اربعین ایجاد شده کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار داده است، تصریح کرد: هر چند کشورهای معاند در جهت کمرنگ کردن این موضوع کارهای بسیاری انجام داده و می‌دهند ولی هر ساله شاهد شکوه بیشتر حضور مردم در مراسم اربعین هستیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رمز موفقیت‌هایی که کشورمان کسب کرده به سبب فرهنگ عاشورایی، اربعینی و حسینی حاکم در آن است، افزود: اگر کشور ایران توانسته در ۴۰ ساله اخیر در مقابل تحریم‌های زمین گیر کننده دشمن ایستادگی کند به تاسی از فرهنگ حسینی و عاشورایی است.
قناعت اضافه کرد: هر ساله شاهد حضور میلیونی مردم کشورمان در کشور عراق هستیم و از استان خراسان‌جنوبی هم تعداد زیادی برای این شرکت در این مراسم اعزام شدند.
وی با بیان اینکه همه در کشور در ایام اربعین درگیر موضوع اربعین هستند، بیان داشت: افرادی که نتوانسته‌اند در این مراسم شرکت کنند واژه جاماندگان اربعین را برای آنها به کار می‌برند و شاهد تجمع این افراد در بقاع و امامزادگان هستیم.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در تمام شهرستان‌های استان مراسم اربعین برگزار می‌شود.
قناعت با بیان اینکه آیت الله رئیسی اعتقاداتشان به تاسی از فرهنگ حسینی است، تصریح کرد: ایشان برای کسب رضای الهی روز تعطیل نمی‌شناسند و در این روزها نیز به موضوعات کشور می‌پردازند.
وی افزود: مردم استان رئیس جمهور خود را بسیار دوست دارند و آیت الله رئیسی نیز دنبال فرصتی بودند تا به درخواست مردم استان پاسخ مثبت بدهند بنابراین روز تعطیل به مناسب اربعین را برای سفر به استان انتخاب کردند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این سفر، سفری مذهبی، مردمی و دلی بوده و برای پاسخ به درخواست مردم برای دیدار با ایشان است.
قناعت با اشاره به اینکه این سفر یک روزه است، گفت: برنامه‌های سفر یک روزه رئیس جمهور به استان شامل شرکت در مراسم اربعین حسینی در امامزادگان باقریه بیرجند و همچنین سفر به دو شهرستان درمیان و فردوس پیش‌بینی شده است.
وی تصریح کرد: اولین برنامه سفر رئیس جمهور به استان شرکت در مراسم عزاداری اربعین در امامزادگان باقریه بوده که ساعت ۹ حضور می‌یابند بعد از آن به غیر از مرکز استان در دو شهرستان درمیان در ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۴۵ برای دیدار با برادران اهل سنت و تشیع سفر دارند و بعد از آن سفر به فردوس در ساعت ۱۵: ۱۵ و دیدار با مردم در مصلی این شهر را خواهند داشت.
وی ادامه داد: بعد از آن برگشت به بیرجند و شرکت در دو نشست با نخبگان علمی در حوزه‌های مختلف و نشست با ائمه جمعه و علمای انقلابی استان پیش بینی شده است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فلسفه سفر رئیس جمهور به استان دیدار مردمی بوده و کاری و پروژه‌ای نیست ولی درخواست شده تا بحث راه آهن به طور رسمی در این سفر آغاز عملیات اجرایی آن انجام گیرد، بیان داشت: در این پروژه استان خراسان جنوبی در کریدور جنوب به شمال بوده و این پروژه ملی و فراملی بوده که ۴۳۱ کیلومتر در حوزه سرزمینی خراسان جنوبی قرار دارد.
قناعت ادامه داد: خوشبختانه پیمانکار این ابر پروژه استان مشخص و بخشی از کار شروع شده ولی برای اجرای عملیات رسمی از رئیس جمهور خواهش شده تا در این مراسم حضور یابند بنابراین در ابتدای ورود ایشان به استان بعد از فرودگاه آغاز عملیات اجرایی راه آهن نهبندان، بیرجند، قاین و یونسی به طور رسمی انجام می‌گیرد. امیدوارم از خبر سفر یک روزه رئیس جمهور به خراسان جنوبی در روز اربعین راضی بوده باشید.

سفر یک روزه رئیس جمهور به خراسان جنوبی در روز اربعین  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۵ ۰۲:۳۸:۱۳