سفر زلنسکی به ترکیه/تلاش اردوغان برای توافق صلح به میزبانی
آنکارا

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سفر زلنسکی به ترکیه/تلاش اردوغان برای توافق صلح به میزبانی
آنکارا
به گزارش سوالات شرعی و احکام، یک رسانه معتبر روسی فاش ساخت که رئیس جمهور ترکیه در دیدار با همتای اوکراینی خود پیشنهاد میزبانی ترکیه برای مذاکرات صلح با روسیه را به ولودیمیر زلنسکی خواهد داد.
وبگاه خبری روسیا الیوم بامداد جمعه به نقل از خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد که یک منبع آگاه در دولت ترکیه فاش ساخت که در جریان سفر کاری امروز (جمعه) زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به آنکارا که به دعوت رجب طیب اردوغان صورت می‌پذیرد، رئیس جمهور ترکیه تلاش خواهد کرد در کنار توافقنامه غلات، موضوعات مشترک فیمابین دیگری نیز مطرح کند.
بر پایه این گزارش، یک مقام مطلع در ریاست جمهوری ترکیه به خبرگزاری تاس روسیه فاش ساخت که اردوغان به علت روابط گرمی و صمیمی که با پوتین و زلنسکی دارد، ممکن است موضوع میزبانی آنکارا برای مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین را در جریان نشست امروز با زلنسکی مطرح کند.
منابع روسی گزارش دادند که سفر امروز زلنسکی به ترکیه در شرایطی رخ می‌دهد که رئیس جمهور بلاروس اخیراً در نطقی رسانه‌ای از احتمال آغاز مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین در فصل پاییز خبر داد.
محافل سیاسی ترکیه به خبرگزاری تاس روسیه پیشتر گزارش داده بودند که اردوغان با جدیت به دنبال برگزاری مذاکرات صلح میان دو کشور به میزبانی آنکارا با هدف پایان دادن به جنگ و تحقق صلح است. امیدوارم از خبر سفر زلنسکی به ترکیه/تلاش اردوغان برای توافق صلح به میزبانی
آنکارا
راضی بوده باشید.

سفر زلنسکی به ترکیه/تلاش اردوغان برای توافق صلح به میزبانی
آنکارا  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۷ ۰۲:۳۶:۴۵