سفر به چین پرثمر بود؛ تعامل چین بر اصل همکاری است و نه
سلطه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سفر به چین پرثمر بود؛ تعامل چین بر اصل همکاری است و نه
سلطه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی رسمی دولت چین (CCTV) تجربه سفر به چین را مثبت و موفقیت‌آمیز ارزیابی کرد و از نقش سازنده سیاسی پکن در همراهی با دمشق در نشست‌های شورای امنیت سازمان ملل تشکر کرد.
رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با تلویزیون رسمی چین افزود: در جریان سفر به چین، با تلاش‌ها و تجربیات و جهش این کشور طی یک دهه گذشته از نزدیک آشنا شدم و بر این باورم که سفر به چین بسیار مثبت، سازنده و موفقیت آمیز بود.
اسد گفت: وقتی نوزده سال پیش تا امروز از چین بازدید کردیم، جهش‌های بسیار بزرگی رخ داد، اگر بخواهم مقایسه‌ای انجام دهم، می‌توانم بگویم که اجرای مقایسه بسیار دشوار است زیرا خیلی چیزها تغییر کرده است. در آن زمان می‌گفتند چین را کارخانه جهان یا کارخانه کالای دنیا می‌نامیدند، اما امروز می‌توانم بگویم که چین کارخانه خلاقیت است.
بشار اسد با بیان اینکه سوریه و چین به زودی برای انجام پروژه‌های کاری مشترک با یکدیگر همکاری خواهند کرد، تاکید کرد: چین یک قدرت بزرگ جهانی است و وقتی مقامات چینی از مشارکت صحبت می‌کنند، از یک فصل جدید همکاری صحبت می‌کنند و نه از سلطه بر ملت‌ها.
وی در مصاحبه با تلویزیون چین با تقدیر از حمایت‌های بین‌المللی سیاسی پکن در مقاطع مختلف در محافل مختلف جهانی از ملت و کشور سوریه، تاکید کرد که در شرایطی که غرب محاصره اقتصادی ظالمانه‌ای ضد این کشور با هدف گرسنگی ملت سوریه ایجاد کرده است، سوریه آماده همکاری گسترده با مقامات پکن است.
رئیس جمهور سوریه در گفتگو با تلویزیون رسمی چین خاطر نشان کرد که جنگ هنوز پایان نیافته است، ولی آنچه می‌خواهم اعلام کنم، این است که سوریه به عنوان کشوری که جایگاه تاریخی از قدیم داشته، گذرگاه جنگ‌ها بوده است.
وی افزود: هر گاه اشغالگران به کشورمان حمله می‌کردند، شهرهایش را نیز ویران می‌کردند، ولی همواره از نو ساخته می‌شدند، قطعاً ملت سوریه قادر به بازسازی کشورشان هنگامی که جنگ و محاصره پایان یابد، خواهند بود.
رئیس جمهوری سوریه در بخش دیگری از سخنانش به همکاری آشکار آمریکا با تروریست‌ها در ارتکاب جنایت علیه ملت سوریه و همچنان غارت ثروت‌های آنها اشاره کرد و در این زمینه گفت: منطقه شمال شرقی سوریه که تروریست‌ها اشغال کرده‌اند، همان مناطقی است که آمریکا به طور مستقیم بر آن نظارت دارد، بنابراین، مسئله فقط سرقت نفت نیست، بلکه شراکت با تروریست‌ها در تقسیم سودهای ناشی از سرقت است.
رئیس جمهور سوریه هفته گذشته (۳۰ شهریور) سفر رسمی خود را بنا به دعوت همتای چینی خود به پکن آغاز کرد. این اولین سفر او به چین پس از ۱۲ سال جنگ با تروریست‌های مورد حمایت غرب در سوریه در سال ۲۰۱۱ بوده است. امیدوارم از خبر سفر به چین پرثمر بود؛ تعامل چین بر اصل همکاری است و نه
سلطه
راضی بوده باشید.

سفر به چین پرثمر بود؛ تعامل چین بر اصل همکاری است و نه
سلطه  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۳۰ ۰۲:۳۸:۴۲