سفارش امام رضا (ع) برای جمعه آخر ماه شعبان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سفارش امام رضا (ع) برای جمعه آخر ماه شعبان به گزارش خبرنگار سایت احکام، روزهای پایانی ماه شعبان المعظم است. مرحوم شیخ عباس قمی در کتاب شریف مفاتیح الجنان در خصوص جمعه آخر ماه شعبان المعظم روایتی از حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام نقل کرده است که در ادامه می‌خوانید:
ابوالصّلت هروی روایت کرده: در جمعه آخر ماه شعبان خدمت حضرت رضا (علیه‌السلام) رسیدم، حضرت فرمود: ای ابوالصّلت بیشتر ماه شعبان گذشت و این روز جمعه پایان آن است، پس تدارک و تلافی کن در انجام آنچه از این ماه باقی مانده و کوتاهی‌هایی که در گذشته این ماه کرده‌ای و بر تو باد که بر آنچه برای تو سودمند است روی آوری و بسیار دعا و استغفار کرده و قرآن تلاوت کن و از گناهان خود به‌سوی خدا توبه کن تا وقتی ماه مبارک فرا رسد، خود را برای خدا خالص کرده باشی؛ و امانت و حق کسی را بر عهده خود مگذار مگر آنکه ادا کنی و در دل خویش کینه کسی را وامگذار مگر آن‌که بیرون کنی و گناهی را مگذار جز آن‌که ترک کنی و از خدا بترس و در امور پنهان و آشکار خود، بر او توکل کن که هرکس بر خدا توکل کند، خدا او را بس است و در باقیمانده ماه این دعا را بسیار بخوان:
اللّٰهُمَّ إِنْ لَمْ تَکُنْ غَفَرْتَ لَنا فِیما مَضَیٰ مِنْ شَعْبانَ فَاغْفِرْ لَنا فِیما بَقِیَ مِنْهُ. خدایا، اگر در آنچه از ماه شعبان گذشت ما را نیامرزیدی، پس در آن مقدار که از آن باقی مانده است ما را بیامرز.
همانا حق‌تعالی در این ماه، بنده‌های بسیاری را به خاطر حرمت ماه مبارک رمضان، از آتش دوزخ برهاند. امیدوارم از خبر سفارش امام رضا (ع) برای جمعه آخر ماه شعبان راضی بوده باشید.

سفارش امام رضا (ع) برای جمعه آخر ماه شعبان  در تاریخ ۲۰۲۲-۰۴-۰۲ ۰۲:۳۶:۵۰