سردارهمدانی در خنثی سازی فتنه ۸۸ و پیروزی های سوریه نقش
آفرین بود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سردارهمدانی در خنثی سازی فتنه ۸۸ و پیروزی های سوریه نقش
آفرین بود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، وهب همدانی شامگاه چهارشنبه در یادواره سردار شهید حسین همدانی که در سالن همایش مدرسه علمیه امام موسی کاظم علیه السلام برگزار شد اظهار داشت: ظرایف رفتاری شهید همدانی در زندگی بسیار قابل تامل بود و شهید همدانی بعد از شهادت شهید شوشتری خیلی بی قرار بود و علاقه داشت پس از شهادت این سردار، مسوولیت ایشان را در سیستان و بلوچستان بر عهده بگیرد، اما در آن زمان شرایط تهران حساس بود و فرماندهی سپاه تهران را به او پیشنهاد دادند که وقتی با این موضوع مخالفت کرد در جلسه ای رهبر معظم انقلاب فرمودند به سردار همدانی سلام برسانید و بگویید امروز حفظ تهران از هر جایی دیگر واجب تر است و او بر این اساس فرماندهی تهران را پذیرفتند.
فرزند شهید همدانی گفت: نقش سردار همدانی در فتنه ۷۸ و در فتنه ۸۸ کلیدی بود و در سوریه نیز در بسیاری از پیروزی ها اثر بخش و تاثیرگذار بود.
وی با بیان اینکه بسیاری از ابعاد شخصیتی سردار همدانی شناخته نشده بود افزود: در علمیات کربلایی ۵ می گفت ۱۳ بیسیم چی من به شهادت رسیدند و خداوند ایشان را نگه داشت و در فتنه ۸۸ که بسیار فتنه سنگینی بود در میدان حاضر شد.
همدانی افزود: شهید همدانی تغییری در روحیه اش از ابتدای مبارزه تا روز شهادت رخ نداد و این ویژگی خاصی است که این شهید با خود به همراه داشت.
وی با بیان اینکه امروز اگر ما دور هم جمع شده ایم یعنی اینکه ما به شهدا نیاز داریم افزود: شهید همدانی با شهید صیاد شیرازی بسیار مأنوس بودند و در سفرهای بسیاری به قم محضر آیت الله بهاء الدینی می رفت.
فرزند شهید همدانی ابراز داشت: همدان در برهه های مختلف، شهدای بسیاری را تقدیم اسلام کرده است و شهدای این استان نگاه و سلوک عارفانه ای داشتند.
فرزند شهید همدانی بیان کرد: کسی از سیم خاردار های دشمن عبور کند که از سیم خاردار های نفس خود عبور کرده باشد و سالها بعد رهبر معظم انقلاب این کلام را به نقل از یک شهید همدانی بیان فرمودند.
وی افزود: شهید همدانی نگاه عارفانه در زندگی داشتند و در وصیتنامه ایشان شکرگذاری را به روشنی می بینیم و ایشان گفتند خدا را شکر می کنم در عصر زندگی می کنم که عصر خمینی کبیر است.
وی ادامه داد: روزی که رهبر معظم انقلاب به خانه ما تشریف آوردند بر این موضوع تاکید کردند و گفتند ما اگر در عصر امام راحل نبودیم و آن دوران را درک نمی کردیم، شخصیت ایشان غیر قابل باور بود.
وی اضافه کرد: او برای اینکه با مجاهدان زندگی کرده خدا را شکر می کند و تاکید دارد که باید همانند شهیدان به خداوند لبیک بگوییم و از نگاه ایشان شهید یک شاکر حقیقی است. امیدوارم از خبر سردارهمدانی در خنثی سازی فتنه ۸۸ و پیروزی های سوریه نقش
آفرین بود
راضی بوده باشید.

سردارهمدانی در خنثی سازی فتنه ۸۸ و پیروزی های سوریه نقش
آفرین بود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۱ ۰۲:۳۸:۵۴