سرانه فضاهای آموزشی آذربایجان غربی در رده های پایین قرار
دارد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سرانه فضاهای آموزشی آذربایجان غربی در رده های پایین قرار
دارد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدصادق معتمدیان عصر چهارشنبه در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان غربی، با بیان اینکه این استان متأسفانه شاهد رتبه‌های پایین از نظر فضاهای آموزشی است افزود: آموزش‌های لازم در جهت پیشرفت اساسی و مهارت آموزی در کنار به کارگیری نیروهای تولیدی و صنعتی استان از اولویت‌های مدیران آذربایجان‌غربی است.
وی ادامه داد: مهمترین گام‌هایی که در راستای تکمیل زیر ساخت‌های آموزشی باید برداشت صرفاً جهت ایجاد عدالت آموزشی است تا همه سطوح جمعیتی در نظام آموزشی جایگاه یکسانی داشته باشند.
معتمدیان افزود: آموزش مهارت آموزی در کشورهای توسعه یافته یک اصل پایدار است و در کشور ما نیز این موضوع جایگاه ویژه‌ای دارد بنابراین آذربایجان‌غربی نباید از قطار توسعه آموزشی جا بماند.
وی با اشاره به تأثیر صنعتگران در توسعه آموزشی گفت: واحدهای تولیدی و صنعتگران با همگام کردن دانش آموزان و دانشجویان و با ایجاد بستر متناسب با فضای صنعت و آموزش می‌توانند اعتبار علمی آینده صنعت را نیز در این استان تضمین کنند.
معتمدیان با بیان اینکه باید خلاءهای آموزشی مهارتی در آذربایجان‌غربی شناسایی شود افزود: سازمان فنی حرفه‌ای یک ماه فرصت دارد تا با شناسایی این خلاءها بر اساس مزیت‌های هر شهرستان از جمله کشاورزی، زنبورداری، گلخانه و شیلات مدار مهارت آموزی را با همکاری دیگر نهادها تبیین کند.
وی با تاکید بر اینکه شهرستان‌ها و مناطقی که نیاز به آموزش مهارت آموزی دارند باید به صورت تخصصی شناسایی شوند افزود: شورای مهارت آموزی در طول ۲ ماه باید از طریق اتاق بازرگانی، اصناف و بخش خصوصی نیازسنجی لازم را انجام دهد و میزان نیاز واقعی رشته مشخص شود تا در کنار آموزش‌های مقدماتی نیاز به آموزش‌های پیشرفته نیز در مدار حرفه آموزی توسعه یابد. امیدوارم از خبر سرانه فضاهای آموزشی آذربایجان غربی در رده های پایین قرار
دارد
راضی بوده باشید.

سرانه فضاهای آموزشی آذربایجان غربی در رده های پایین قرار
دارد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۱۸ ۰۲:۴۰:۲۱