سد دالکی ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد / آبگیری سد در سال
آینده

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سد دالکی ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد / آبگیری سد در سال
آینده
به گزارش خبرنگار سایت احکام، احمد محمدی‌زاده عصر پنج شنبه در اردو راهیان پیشرفت در بازدید از سد دالکی اظهار داشت: یادگاران دفاع مقدس افتخارات زیادی برای کشور آفریده‌اند و امروز امنیت جامعه حاصل تلاش‌های این قشر است که نباید فراموش شوند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه اسلام روز به روز در اروپا در حال توسعه است، گفت: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی مشترک هستند و به دنبال محدود کردن و جلوگیری از توسعه و نفوذ اسلام و انقلاب اسلامی است اما مردم اروپا حضور اسلام را لمس می‌کنند.
محمدی زاده با بیان اینکه مردم فلسطین در عملیات طوفان الاقصی ضربه سنگینی به اسرائیل زدند، عنوان کرد: رفتار وحشیانه صهیونیست‌ها از روی استیصال است.
وی تصریح کرد: امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، انقلاب اسلامی را در مسیر الهی قرار داده‌اند.
استاندار بوشهر افزود: مهندسان از سربازان جنگ اقتصادی هستند و دشمن در حال تلاش است که بگوید انقلاب اسلامی ناکارآمد است اما مهندسین ایرانی در کوه‌ها و جاده‌ها در شرایط تحریم در حال پیشبرد فعالیت‌های عمرانی هستند.

محمدی زاده با بیان اینکه پروژه سد دالکی با توجه به ویژگی‌هایش در کشور خاص است، ادامه داد: این سد با حجم مخزنی ۲۷۰ میلیون مترمکعب و حجم قابل برنامه‌ریزی ۴۳۵ میلیون مترمکعب در سال بر روی رودخانه دالکی در حال ساخت است.
وی تأمین آب مورد نیاز ۱۲ هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی نخیلات شهرستان دشتستان و تأمین بخشی حقابه تالاب حله و تکمیل شبکه‌های آبیاری را از جمله اهداف این پروژه برشمرد.
استاندار با بیان اینکه سد دالکی در حال حاضر ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: این پروژه در انتهای سال آینده به مرحله آبگیری خواهد رسید که برای مرحله آبگیری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نیازمند است و بهره‌برداری کامل از پروژه نیز نیازمند ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نیازمند است.
محمدی زاده خاطر نشان کرد: خاکبرداری سرریز شماره یک سد به اتمام رسیده است و سرریز شماره دو نیز روند مطلوبی دارد.
استاندار بوشهر گفت: ۴۸۰ نفر نیروی انسانی به همراه ۱۸۰ دستگاه ماشین آلات در این پروژه در حال فعالیت است. امیدوارم از خبر سد دالکی ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد / آبگیری سد در سال
آینده
راضی بوده باشید.

سد دالکی ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد / آبگیری سد در سال
آینده  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۷ ۰۲:۳۸:۴۸