سخن درمانی مکرون در اوج بحران برق و انرژی برای مردم
فرانسه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سخن درمانی مکرون در اوج بحران برق و انرژی برای مردم
فرانسه
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از اسپوتنیک، «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه از شهروندان کشورش خواست تا هنگام قطعی احتمالی برق در زمستان امسال در بحبوحه بحران انرژی اروپا، خونسردی خود را حفظ کنند.
مکرون در پاسخ به سوالی درباره خطر خاموشی در فرانسه در زمستان امسال به روزنامه فرانسوی «لو پاریزین» گفت: «من نگرانی‌های زیادی در این مورد دارم، اما نترسید! این مسئولیت دولت است که سناریوهایی برای مقابله با هر موقعیتی ایجاد کند.»
مکرون اطمینان داد که اگر شهروندان فرانسوی تمام تلاش خود را انجام دهند و از طرح به اصطلاح هوشیاری انرژی پیروی کنند، از بدترین سناریو جلوگیری خواهد شد.
رئیس جمهور فرانسه گفت: «ما از زمستان جان سالم به در خواهیم برد.»
روز پنجشنبه، الیزابت بورن نخست وزیر فرانسه نیز از شهروندان فرانسوی خواست برای جلوگیری از قطع برق، انرژی کمتری مصرف کنند.
در اوایل اکتبر امسال، دولت فرانسه یک طرح با عنوان «هوشیاری انرژی» را برای مقابله با زمستان اجرا کرد که هدف آن کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی فرانسه در طی دو سال و تضمین این است که این کشور زمستان را بدون کمبود گاز یا برق سپری کند. اقدامات این طرح شامل فراخوانی برای محدود کردن گرمایش به حداکثر ۱۹ درجه سانتیگراد (۶۶.۲ درجه فارنهایت) و خاموش کردن روشنایی بعد از ساعت ۱۰ شب و همچنین تشویق به کار از راه دور است.
قیمت گاز در اروپا به بالاترین حد خود رسیده و ذخایر این منبع انرژی در قاره سبز روبه اتمام است. این مسائل در مجموع سبب شده تا اروپایی‌ها خود را در کانون یک بحران انرژی نفس گیر ببینند. یکی از دلایل اصلی بحران انرژی اروپا مربوط به جنگ اوکراین است. در این مسیر روسیه عرضه گاز طبیعی را که قاره سبز سال‌ها برای راه اندازی کارخانه‌ها، تولید برق و گرمایش خانه‌ها استفاده می‌کرد، به حالت تعلیق درآورده است.
مسکو پیش از این جنگ حدود ۴۰ درصد از گاز مصرفی اتحادیه اروپا را از طریق خط لوله تأمین می‌کرد اما اکنون این صادرات تا ۷۵ درصد کاهش یافته است. اگرچه مسکو همچنان گاز خود را از مسیر اوکراین، ترکیه و دریای سیاه در خط لوله موسوم به «ترک استریم» به اروپا ارسال می‌کند، اما اکنون چشم انداز توقف کامل این روند هم خیلی زودتر از پیش بینی‌های قبلی، خودنمایی می‌کند.
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در ماه سپتامبر (شهریور ماه) اعلام کرد که این پیامد طبیعی تحریم‌های اقتصادی اعمال شده بر مسکو توسط کشورهای غربی است. در نتیجه، دولت‌های اروپایی تلاش کردند به صورت جمعی و یا جداگانه با خرید گاز طبیعی مایع بیشتر و همچنین اجرای اقداماتی در داخل کشورهای خود برای پایین آوردن تقاضا و صرفه‌جویی، قدرت عرضه انرژی را افزایش دهند. امیدوارم از خبر سخن درمانی مکرون در اوج بحران برق و انرژی برای مردم
فرانسه
راضی بوده باشید.

سخن درمانی مکرون در اوج بحران برق و انرژی برای مردم
فرانسه  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۴ ۰۲:۳۷:۳۵