سایت جامع هیئات مذهبی و پیرغلامان مهریز راه‌اندازی
می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سایت جامع هیئات مذهبی و پیرغلامان مهریز راه‌اندازی
می‌شود
به گزارش خبرنگار سایت احکام، مصطفی زارع زاده در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی همایش پیرغلامان از راه اندازی سایت جامع هیئات مذهبی شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بخشی از این سایت به پیرغلامان شهرستان اختصاص خواهد داشت.
وی با اشاره به اخلاص خدام امام حسین (ع) افزود: امام حسین (ع) در واقعه کربلا اصحاب و یاران و خانواده اش را در طبق اخلاص تقدیم خدا و دین اسلام کرد و خدام آن حضرت هم از این ویژگی بصورت بارزی برخوردارند و از نظر فرهنگی نیز در واقعه کربلا برای شیرخوار تا سالمندان جامعه، الگو و حجت داریم.
زارع زاده با بیان اینکه پیرغلام یعنی اخلاص به تمام معنا که جز برای رضای خداوند و اهل بیت(ع) کاری انجام نمی دهد، ادامه داد: این ویژگی مهم، الگوی اصلی تمام هیات های مذهبی بوده که بسیار هم موفق بوده و این چراغ بخاطر اخلاص پیرغلامان خاموش نشده است.
معاون فرماندار سایت احکامیز با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی از پیرغلامان شهرستان سایت احکامیز افزود: این سایت می تواند سایت جامعی از هیئات مذهبی سایت احکامیز باشد که بخشی از آن به پیرغلامان اختصاص دارد.
وی با اشاره به اینکه در این راستا یک سایت مرجع در سایت احکامیز راه اندازی می شود، تصریح کرد: هر فردی با مراجعه به این سایت می تواند هرگونه اطلاعاتی در زمینه محرم و نحوه عزاداری های شهرستان را دریافت کند.
زارع زاده اضافه کرد: در این سایت آداب و رسوم محلات و روستاهای سایت احکامیز، اسامی تمام حسینیه ها و قدمت و مراسم آنها، وقفیات، پیرغلامان، مداحان، ذاکرین و … جمع آوری می شود و به عنوان میراث معنوی و ماندگار برای شهرستان باقی خواهد ماند.
وی افزود: همچنین با توجه به اینکه بسیاری از اشعار به فراموشی سپرده شده، با راه اندازی این سایت یاد و نام، خاطرات و اشعار پیرغلامان به یادگار خواهد ماند.
معاون فرماندار سایت احکامیز بر برگزاری باشکوه عید غدیر نیز تاکید کرد و گفت: هیات های مذهبی غدیر را نیز مانند محرم بصورت گسترده و بزرگ برگزار کنند چراکه اگر غدیر پاس داشته می شد، عاشورا هم اتفاق نمی افتاد. امیدوارم از خبر سایت جامع هیئات مذهبی و پیرغلامان مهریز راه‌اندازی
می‌شود
راضی بوده باشید.

سایت جامع هیئات مذهبی و پیرغلامان مهریز راه‌اندازی
می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۰ ۰۲:۳۹:۱۶