سامانه «تعاملی نام»پس از مراحل آزمایشی در دسترس عموم قرار می
گیرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سامانه «تعاملی نام»پس از مراحل آزمایشی در دسترس عموم قرار می
گیرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، ابراهیم هویدا، چهارشنبه شب در نشستی با خبرنگاران از ایجاد، راه اندازی و بهره برداری از سامانه های جدید در سازمان ثبت احوال خبر داد و اظهار داشت: سازمان ثبت احوال با برنامه ریزی و حرکت به سوی نوین سازی همگام با فناوری های روز دنیا، ایجاد، راه اندازی و بهره برداری از سامانه های جدید را در دستور کار خود قرار داده است.
وی خاطر نشان کرد: سامانه جامع قوانین و مقررات سازمان ثبت احوال با هدف یکپارچه سازی قوانین و مقررات این سازمان و آگاهی بخشی و پرهیز از هرگونه سلیقه ای عمل کردن و سهولت ارجاع قوانین، ایجاد شده و به عنوان سامانه پایه در نظر گرفته می شود.
مدیرکل ثبت احوال هرمزگان خاطرنشان کرد: سازمان ثبت احوال همچنین در راستای کاهش میزان مراجعات حضوری اقدام به ایجاد «سامانه تعاملی نام» کرده است.
وی افزود: این سامانه در راستای اجرای مصوبات برنامه اجرایی سال ۱۴۰۲ سازمان ثبت احوال ایجاد شده و به کاربران امکان مشاهده اسامی مجاز و معانی آنها را با امکان جستجو بر اساس معانی و فراوانی نام، معیارهای انتخاب نام و مطابق با گویش های رایج کشور و امکان ارائه مشاوره برخط ایجاد شده است و پس از طی مراحل آزمایشی به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از سامانه های مهم که در سازمان ثبت احوال به بهره برداری رسیده، سامانه تشخیص چهره و پردازش تصویر است که هدف از ایجاد آن ایجاد امکان استعلام هویتی اشخاص حقیقی بر اساس پردازش تصویر چهره و همچنین ارائه سرویس به دستگاه های اجرایی مرتبط است.
هویدا خاطرنشان کرد: زنده بودن پایگاه جمعیتی، در اختیار داشتن تصاویر کارت هوشمند، امکان بهبود کیفیت جستجوی چهره، امکان ترکیب تصویر چهره با اثر انگشت، ایجاد امکان شناسایی افراد بر اساس تصویر چهره و ارتقاء امکانات پایگاه تصویر چهره سازمان ثبت احوال کشور از جمله مزایای این سامانه است.
وی اذعان داشت: این سامانه امکان پردازش تصویر و تشخیص چهره به عنوان ورودی سامانه، از میان تصاویر موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور را فراهم می کند. امیدوارم از خبر سامانه «تعاملی نام»پس از مراحل آزمایشی در دسترس عموم قرار می
گیرد
راضی بوده باشید.

سامانه «تعاملی نام»پس از مراحل آزمایشی در دسترس عموم قرار می
گیرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۱ ۰۲:۴۰:۲۶