ساماندهی فرودگاه کشاورزی شهر آب‌پخش در دستور کار قرار
گیرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ساماندهی فرودگاه کشاورزی شهر آب‌پخش در دستور کار قرار
گیرد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، غلامرضا وفایی یکشنبه شب در نشست با امام جمعه آب پخش اظهار داشت: شهر آب پخش از قطب‌های کشاورزی استان بوشهر و کشور است و باید زیرساخت‌های لازم جهت رونق بخش کشاورزی آن مورد توجه قرار گرفته و ارتقا یابد.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر آب پخش افزود: در گذشته جهت دفع آفات کشاورزی و بویژه نخیلات از سمپاشی هوایی استفاده می‌شد و فرودگاه کشاورزی شهر آب پخش میزبان هواپیمای سمپاشی بود و رونق خوبی داشت ولی متأسفانه سالهاست این فرودگاه به حال خود رها شده است.
وفایی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم در سال‌های گذشته که ملخ‌های صحرایی به اراضی کشاورزی استان بوشهر حمله کردند اگر ظرفیت این فرودگاه نبود نخلستان‌ها و اراضی کشاورزی بخش‌های آب پخش و سعدآباد متوجه ضرر و زیان جبران ناپذیری می‌شدند.
وفایی ابراز داشت: علاوه بر استفاده کشاورزی می‌توان از این فرودگاه در مواقع ضرورت و بحران و آموزشی و غیره نیز بهره برد و بدین جهت وجود یک باند فرودگاهی مناسب جهت فرود هواپیماهای سبک و فوق سبک لازم و ضروری است.
وفایی خاطرنشان کرد: متأسفانه جهاد کشاورزی استان بوشهر و شهرستان دشتستان در سالیان گذشته نسبت به ساماندهی این فرودگاه اهتمام لازم را نداشته‌اند و سهل انگاری شده است و اگر این مهم در دستور کار فوری قرار نگیرد ممکن است این سرمایه ملی چند ده میلیاردی از دست برود و دیگر کسی توان احیای آن را نداشته باشد
وفایی تصریح کرد: احیا و ساماندهی فرودگاه کشاورزی شهر آب پخش مطالبه جدی ما است و از مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر می‌خواهیم نسبت به ساماندهی، محصور و ثبتی کردن آن اقدام کنند.
امام جمعه آبپخش با بیان اینکه حفظ سرمایه‌های اجتماعی یک شهر لازم است اظهار داشت: فرودگاه کشاورزی شهر آب پخش در گذشته نقش پررنگی در مبارزه با آفات کشاورزی داشت و از اهمیت ویژه ای برخوردار بود که با بی توجهی متولیان آن به یک مکان متروکه تبدیل شده است.
حجت السلام خداداد رضایی افزود: ساماندهی فرودگاه شهر آبپخش و رونق دوباره آن خواسته ما است و امیدوارم مسئولان و متولیان آن اهتمام لازم را در این راستا داشته باشند. امیدوارم از خبر ساماندهی فرودگاه کشاورزی شهر آب‌پخش در دستور کار قرار
گیرد
راضی بوده باشید.

ساماندهی فرودگاه کشاورزی شهر آب‌پخش در دستور کار قرار
گیرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۲۹ ۰۲:۴۰:۱۰