سازمان ملل: سوخت ما در غزه ظرف ۳ روز به اتمام می‌رسد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر سازمان ملل: سوخت ما در غزه ظرف ۳ روز به اتمام می‌رسد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری آناتولی، آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) طی بیانیه ای اعلام کرد که سوخت این نهاد بین المللی در غزه ظرف ۳ روز آینده به اتمام خواهد رسید و بدون سوخت امکان فعالیت بیمارستان‌ ها و نانوایی‌ ها و نیز ارسال کمک‌ های بشردوستانه به منطقه وجود نخواهد داشت.
در این بیانیه تاکید شده است که دسترسی سوخت به غزه باید فراهم شود.
در ادامه این بیانیه اضافه آمده است: ظرف ۳ روز دیگر سوخت انروا تمام می‌ شود و این از لحاظ ارائه کمک‌ های بشردوستانه ما در نوار غزه بسیار مهم است. بدون سوخت، آب، بیمارستان‌ ها و نانوایی‌ ها وجود نخواهد داشت.
در این بیانیه با بیان اینکه بدون سوخت، هیچ کمک بشردوستانه‌ ای به مردم نیازمند نخواهد رسید، آمده است که «کمبود سوخت باعث خفگی بیشتر زنان، کودکان و ساکنان غزه خواهد بود. این اتفاق نباید بیفتد».
آنروا با اشاره به اهمیت تداوم کمک‌ های بشردوستانه، از همه طرف‌ ها درخواست کرد تا فورا اجازه دهند از محموله‌ های سوخت به نوار غزه برای جلوگیری از فروپاشی وارد شود.
در بیانیه آنروا تاکید شده است که این سازمان به حدود ۵۰۰ هزار نفر از آوارگان غزه خدمات ارائه کرده است.
از سوی دیگر، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: اگر سوخت تمام شود، هزاران بیمار با مرگ دست و پنجه نرم خواهند کرد و خدمات بهداشتی متوقف خواهد شد. از طرف های ذی ربط می خواهیم که کمک های بهداشتی ضروری به غزه ارسال کنند. امیدوارم از خبر سازمان ملل: سوخت ما در غزه ظرف ۳ روز به اتمام می‌رسد راضی بوده باشید.

سازمان ملل: سوخت ما در غزه ظرف ۳ روز به اتمام می‌رسد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۲۳ ۰۲:۴۱:۴۸