ساخت ۷۰ پروژه بیمارستانی از سوی مرکز امور خیریه سازمان
اوقاف

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ساخت ۷۰ پروژه بیمارستانی از سوی مرکز امور خیریه سازمان
اوقاف
به گزارش سوالات شرعی و احکام حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در جمع رؤسای مجامع استانی که در ساختمان مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد، جنایات اسرائیل در غزه و فلسطین را محکوم کرد و اظهار داشت: اسرائیل از گذشته تا به امروز با اقدامات وحشیانه خود تا به امروز بیش از ۵۳۰ شهر و روستای فلسطین را تخریب کرده و بیش از ۷۰۰ هزار نفر از آنان را آواره نموده و بیش از ۱۵۰ هزار نفر به قتل رسیده اند که بخش قابل توجهی از آن با شلیک مستقیم بوده و ۳۳ هزار نفر آنان را کودکان و نوجوانان تشکیل داده اند.
وی ابراز داشت: در همین چند روز گذشته قریب به دو هزار نفر در غزه به شهادت رسیده اند و از مراجع عظام تقلید که با جدیت وارد این موضوع شده و اجازه داده اند که بخشی از سهم امام برای مردم مظلوم فلسطین صرف شود، تقدیر و تشکر می‌کنیم.
رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در بخش دیگر از سخنان به فعالیت‌های این مرکز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: رسیدگی به فقرا، نیازمندان و گرفتاران بخشی از فعالیت مرکز امور خیریه سازمان است که در دو سال اخیر، ۶۷۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده است؛ همچنین ۱۶۹ میلیارد تومان نیز برای دارو و درمان نیازمندان از موقوفات پرداخت کرده ایم.
حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی بیان داشت: یک هزار و ۱۲۶ مرکز درمانی در کشور وجود دارد که موقوفه و خیریه بوده که ۳۰ درصد مراکز درمانی کل کشور را تشکیل می‌دهند.
وی اظهار داشت: بحمدالله خیرین پشتوانه بسیار خوبی برای پروژه‌های بزرگ کشور هستند که به عنوان مثال، یکی از این پروژه‌ها، بیمارستان ۱۱۰۰ تخت‌خوابی در تهران است که جدیداً افتتاح شده است.
رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ابراز داشت: در حال حاضر ۷۰ پروژه بیمارستانی در کل کشور از سوی مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در حال ساخت است که ان شاءالله به پایان خواهد رسید.
حجت الاسلام والمسلمین شرفخانی خاطرنشان ساخت: شورای خیریه در هر استان راه اندازی شده که فقط در یکی از استان‌ها، بیش از یک هزار جهیزیه برای عروس و داماد تهیه و تحویل شده است.
رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در پایان به بیان مطالبی پیرامون مباحث معیشتی طلاب و فضلا پرداخت و به سوالات نمایندگان طلاب پاسخ داد.

همچنین در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین رضوی سایت احکام، رئیس مجمع نمایندگان طلاب نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: امام صادق علیه السلام در روایتی فرموده است: «العالِمُ بِزَمانِهِ لا تَهجُمُ عَلَیهِ اللَّوابِس / آن کس که به زمان خویش دانا و آشنا باشد، شبهات به او هجوم نمی آورند».
وی اظهار داشت: اگر فعالیت‌های روحانیت، ترکیبی از مباحث علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، ارتباطات آنان نیز باید ترکیبی باشد و یک روحانی اگر نتواند ارتباط مردمی داشته باشد، نمی‌تواند از محتوا و میراث اهل بیت (ع) بهره برده و آن را به آحاد جامعه برساند.
رئیس مجمع نمایندگان طلاب در بخش دیگر از سخنان خود به حملات وحشیانه به مردم غزه اشاره کرد و ابراز داشت: ما برای حمایت از مردم غزه و کودکان فلسطین این آمادگی را داریم که کمک‌های مردمی را به دفتر فلسطین در تهران رسانده و از آنجا به مردم غزه تحویل گردد
حجت الاسلام والمسلمین رضوی سایت احکام خاطرنشان ساخت: اتفاقات امروز غزه، غم سنگینی بر قلب مسلمانان جهان است و همه باید کمک کنند تا حصر غزه شکسته شود.
رئیس مجمع نمایندگان طلاب در پایان بیان داشت: دولت‌هایی که با کمک‌ها و سخنان خود بر حصر مردم غزه می‌افزایند، خائن هستند و مردم جهان ومسلمانان این خیانت را فراموش نخواهند کرد. امیدوارم از خبر ساخت ۷۰ پروژه بیمارستانی از سوی مرکز امور خیریه سازمان
اوقاف
راضی بوده باشید.

ساخت ۷۰ پروژه بیمارستانی از سوی مرکز امور خیریه سازمان
اوقاف  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۵ ۰۲:۴۰:۱۷