ساختمان های بلاتکلیف ادارات به شرکت های دانش بنیان اختصاص
یابد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ساختمان های بلاتکلیف ادارات به شرکت های دانش بنیان اختصاص
یابد
به گزارش سوالات شرعی و احکام، محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه در جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: اماکن زیادی در استان وجود دارد که بلاتکلیف و بلااستفاده مانده که باید آنها شناسایی و رده‌بندی شود تا در اختیار شرکت‌های دانش بنیان به صورت بهره‌بردار قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از شرکت‌های دانش بنیان افزود: پیشتر به لحاظ زیرساختی نمی‌توانستیم کنار پارک و علم و فناوری باشیم اما امروز ابلاغ قوانین جدید در قالب جهش تولید، ظرفیت خوبی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کرده است.
استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: تا می‌توانیم باید با استفاده از منابع ملی و استانی، در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم چراکه توسعه این مراکز فناور با توسعه همه جانبه جامعه ارتباط مستقیم دارد.
معتمدیان با انتقاد از نقش محدود شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صادرات ادامه داد: میزان صادرات حدود ۱۰۰ واحد دانش بنیان و پنج واحد فناور استان، ۳۵۰ هزار دلار است در حالی که در نیمه نخست امسال حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از استان صادرات داشتیم.
وی گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید فعال‌تر از امروز باشند و نقش صادراتی خود را بهتر از این ایفا کنند و دولت نیز در این خصوص حمایت بیشتری می‌کند.
وی با اشاره دیپلماسی منطقه‌ای شکل گرفته در آذربایجان غربی افزود: در توسعه این بخش، شرکت‌های دانش بنیان سهم بزرگی دارند و تولیدات و محصولات آنها بسیار حائز اهمیت است.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش حمایتی دستگاه‌های دولتی اضافه کرد: هر دستگاه دولتی با توجه به وظیفه خود باید نحوه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را مشخص سازد و صرفاً پارک علم و فناوری محور اصلی حمایت‌ها نباشد.
معتمدیان با اشاره به نقش جوانان در شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: جوانان با سواد و با انگیزه در شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه شاخص‌های استان با فعالیت روزافزون کار می‌کنند که حمایت از آنها محور اصلی دولت سیزدهم است. امیدوارم از خبر ساختمان های بلاتکلیف ادارات به شرکت های دانش بنیان اختصاص
یابد
راضی بوده باشید.

ساختمان های بلاتکلیف ادارات به شرکت های دانش بنیان اختصاص
یابد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۳ ۰۲:۴۲:۰۴