زندگی با آیه‌ها انس با قرآن را تبلیغ و ترویج کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر زندگی با آیه‌ها انس با قرآن را تبلیغ و ترویج کرد حجت الاسلام محسن تیموری در گفتگو با خبرنگار سایت احکام، با بیان اینکه با توجه به اینکه علم و تکنولوژی در حال پیشرفت است اما یک نکته‌ای ذهن بشر را به خود مشغول کرده این است که بشر این همه علم و تکنولوژی دارد اما آن آرامشی که باید داشته باشد ندارد افزود: این خلأ در کنار این همه پیشرفت خلأ، در معنویت‌ها و دین است اگر به قرآن در کنار پیشرفت مادی دقت شود انسان را در دنیا و آخرت عاقبت به خیر خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه سبک زندگی در مکتب اسلام بر سه محور اصول اعتقادی، اصول اخلاقی احکام عملی و عبادی استوار است خاطرنشان کرد: در بحث اعتقادی به چند نکته باید توجه کرد، در سبک زندگی اسلامی خدا محوری باید وجود داشته باشد و در هیچ زمان، مکان و مقامی عظمت و مالک بودن خدا را فراموش نکنیم.
مسئول بسیج طلاب استان همدان یادآور شد: دوم معاد باوری که ایمان به قیامت است بهشت، جهنم و حساب و کتاب که یکی از نا فذترین و مؤثرترین باورها در جهت دادن به رفتار انسان است، تربیت و اصلاح انسان از همین توجه به این امور حاصل خواهد شد.
حجت الاسلام تیموری ادامه داد: ایمان به معاد تأثیر بسیار عمیق و گسترده‌ای در اعمال انسان‌ها دارد و سوم عدالت محوری است که به معنای یکسان بودن فرصت‌ها است که بتوانیم از فرصت‌های حرکت بهره مند شوند، سر پنجه عدالت گریبان ستمگران و متجاوزگران از حدود را بتواند بگیرد و مردم به این مسئله اطمینان پیدا کنند.
وی گفت: ولایت مداری به معنای تبعیت عملی از دستورات و فرامین ولایت فقیه در امور جامعه و حکومت است، اصول اخلاقی و تقوا محوری یعنی باور کنیم انسان دارای کرامت اکتسابی است که بر پایه تقوا و پارسایی ظهور می‌کند و در روایات آمده است با کرامت‌ ترین شما نزد خداوند باتقواتر ین شما است.
حجت الاسلام تیموری با بیان اینکه خانواده دوستی بدان معنا است که خانواده همه باهم دوست باشند، پیوند با خانواده باید پیوند انسانی، دوستی و محبت باشد، پیامبر فرمودند دوستی مؤمن با مؤمن برای خدا از بزرگترین شعبه‌های ایمان است.
مسئول بسیج طلاب استان همدان تصریح کرد: سومین اصول سبک زندگی اسلامی بحث رفتاری است یعنی احکام عملی، عبادی و اسلام است که شامل بندگی خالصانه و عبادت خالی از شرک، سبب رشد و ارتقا ایمان خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب که رعایت پوشش از واجبات بلکه از مسلمات و ضروریات دین است خاطرنشان کرد: چون دین، انسان را ملزم به صیانت از گوهر حیا در پوشش، نگاه، گفتار، رفتار و آرایش می‌کند.
حجت الاسلام تیموری بیان کرد: میانه روی به معنای گزینش و پیمودن راه میانه و وسط است و عدم تمایل به افراط و تفریط خواهد بود و اسراف ستیزی در بحث رفتاری می‌توان به آن اشاره کرد.
مسئول بسیج طلاب استان همدان در پایان تشریح کرد: آیه‌های سبک زندگی باید از قرآن استخراج شود و حرکت بسیار خوبی در کشور و استان صورت گرفته است و انس با قرآن تبلیغ و ترویج شده است و این کار بسیار مناسب بوده است، پایگاه‌های بسیج، دستگاه‌های فرهنگی، کانون‌های فرهنگی، مساجد ما در همگانی شدن انس با قرآن بسیار مؤثر هستند چون همه ما در برابر هجمه دشمن باید دفاع داشته باشیم. امیدوارم از خبر زندگی با آیه‌ها انس با قرآن را تبلیغ و ترویج کرد راضی بوده باشید.

زندگی با آیه‌ها انس با قرآن را تبلیغ و ترویج کرد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۴-۰۹ ۰۲:۴۱:۰۵