زمین لرزه خوی تلفات جانی نداشت/ترک خوردگی برخی منازل

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر زمین لرزه خوی تلفات جانی نداشت/ترک خوردگی برخی منازل امیرعباس جعفری در گفتگو با خبرنگار سایت احکام با بیان اینکه تاکنون گزارشی از تلفات جانی در زمین لرزه بامداد امروز خوی ارسال نشده است، افزود: در این زمین لرزه تعدادی از شهروندان در حین فرار به دلیل زمین لرزه مصدوم شده بودند که به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.
وی با بیان اینکه خسارات مالی نیز در حد ترک خوردگی برخی منازل گزارش شده است، عنوان کرد: پس بررسی‌های نهایی گزارش دقیقی از میزان خسارات مالی این زمین لرزه اطلاع رسانی می‌شود.
جعفری با بیان اینکه خوشبختانه این زلزله خسارات جانی نداشته و خسارت جدی به اماکن مسکونی نیز وارد نکرده است، اضافه کرد: دیوارهای منازل مسکونی در چند روستا ترک‌هایی برداشته‌اند و بررسی‌های دقیق میزان خسارات ادامه دارد.
وی با بیان اینکه به دلیل تداوم پس لرزه‌ها مردم نیز از لحظه وقوع این زلزله در بیرون از منازل خود به سر می‌بردند، ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی مدیریت بحران در شمال این استان در آماده باش کامل هستند.
جعفری با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق خوی در دقایق اولیه وقوع زمین لرزه عنوان کرد: قطعی برق بلافاصله با تلاش نیروهای شرکت برق وصل شد و هم اکنون مشکلی در تأسیسات زیربنایی این منطقه وجود ندارد.
بامداد امروز چهارشنبه زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر خوی را لرزاند. امیدوارم از خبر زمین لرزه خوی تلفات جانی نداشت/ترک خوردگی برخی منازل راضی بوده باشید.

زمین لرزه خوی تلفات جانی نداشت/ترک خوردگی برخی منازل  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۰۵ ۰۲:۴۶:۱۱