زمین ساخت ۲۱ هزار مسکن مقاوم روستایی در آذربایجان غربی تامین
شد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر زمین ساخت ۲۱ هزار مسکن مقاوم روستایی در آذربایجان غربی تامین
شد
به گزارش خبرنگار سایت احکام، جعفر برزگر عصر چهارشنبه در نشست مشترک این بنیاد با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، افزود: در راستای اجرای سیاست‌های تأمین مسکن دولت سیزدهم و مصوبات شورای تأمین استان برای تحقق ساخت ۲۱ هزار مسکن مقاوم روستایی امروز شاهد نشست مشترک اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و منابع طبیعی برای تأمین اراضی روستایی مورد نیاز بودیم.
وی در خصوص تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن مقاوم روستایی افزود: هزار و هفت هکتار زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن در روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان شناسایی شده است.
برزگر افزود: تاکنون ۱۷۶ هکتار زمین توسط دستگاه‌های متولی زمین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار گردیده که مراحل تفکیک و آماده سازی این اراضی جهت واگذاری به متقاضیان واجد شرایط در حال انجام است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: با حمایت معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در تشکیل کارگروه ویژه و مشارکت فرمانداران و دهیاران، ۲۹۹ هکتار زمین در جریان بازنگری ۴۷۲ روستا در سطح استان به محدوده روستاها الحاق شده است.
وی افزود: ۵۳۲ هکتار زمین نیز در روستاهای واقع در حریم شهرها در حال واگذاری از اداره کل راه و شهرسازی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های توسعه‌ای و عمرانی در روستاها گفت: با اجرای ۷۷۸ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۶هزارو ۸۰۰ میلیارد ریال شامل اجرای طرح هادی در ۴۷۱ روستا و آسفالت ریزی معابر در ۳۰۷ روستا زیرساخت‌های لازم توسعه‌ای و عمرانی در جهت افزایش انگیزه برای ماندگاری در روستاها و مهاجرت معکوس به روستا فراهم گردیده است.
برزگر با اشاره به تکلیف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای ساخت سالانه ۱۳ هزار مسکن مقاوم روستایی تاکید کرد: با مشارکت مؤثر بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات فنی از سوی بنیاد مسکن استان، ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن انجام شده است. امیدوارم از خبر زمین ساخت ۲۱ هزار مسکن مقاوم روستایی در آذربایجان غربی تامین
شد
راضی بوده باشید.

زمین ساخت ۲۱ هزار مسکن مقاوم روستایی در آذربایجان غربی تامین
شد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۳۰ ۰۲:۴۳:۱۷