«زخم کاری» مقاومت به تل‌آویو/ روزی که گنبد آهنین خواب
ماند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر «زخم کاری» مقاومت به تل‌آویو/ روزی که گنبد آهنین خواب
ماند
سوالات شرعی و احکام -گروه بین الملل: ساعت ۶:۳۰ صبح هفتم اکتبر ۲۰۲۳ رویداد بی سابقه‌ای در نبرد مقاومت با رژیم صهیونیستی ورق زده شده است. مقاومت فلسطین در این ساعت، هزاران موشک به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف غزه و برخی شهرهای فلسطین اشغالی از جمله تل آویو شلیک کرد. در کنار بارانی از موشک که بر سر صهیونیست‌ها ریخته شد، رزمندگان مقاومت به شهرک‌های صهیونیست نشین نفوذ کردند و شماری از نظامیان رژیم صهیونیستی را به اسارت خود در آورند. نام این عملیات طوفان الاقصی نامیده شد و در واقع واکنشی به هتاکی صهیونیست‌ها به مسجد مبارک الاقصی و معراج گاه پیامبر گرامی اسلام (ص) بود.
طوفانی که صهیونیست‌ها را با خود برد
این واقعه‌ای بود که احدی انتظارش را نمی‌کشید آن‌هم از غزه که بیش از ۱۵ سال تحت محاصره است. شاهکار این عملیات رعایت اصل غافلگیری از سوی مقاومت بود. ضربه آنقدر قوی و مهلک بود که صهیونیست‌ها همچنان در شوک این عملیات هستند. صهیونیست‌ها از خود می‌پرسند چگونه ممکن است که عملیات با این گسترده انجام شود و سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل نتوانند آن‌را پیش بینی کنند. مقاومت چگونه به این حد از آمادگی رسیده است که دست به این حمله گسترده و غافلگیرکننده برسد؟
هلاکت، زخمی شدن و نیز اسارت شمار زیادی از صهیونیست‌ها در ساعات اولیه این عملیات، به دست مقاومت اوج ضربه کاری را نشان می‌دهد که مقاومت فلسطین به تل آویو وارد کرد. محمد الضیف مرد آهنین مقاومت فلسطین صبح امروز خبر از آغاز عملیات طوفان الاقصی و شلیک ۵ هزار موشک ظرف بیست دقیقه اول شروع عملیات خبر داد. همزمان ابوحمزه سخنگوی سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی هم وارد نبرد شد و اینکه دوشادوش قسام تا پیروزی خواهد جنگید.
فلسطین روز تاریخی و حادثه بی سابقه را شاهد بود و بازهم مقاومت فلسطین ابتکار عمل را در دست گرفت و رزمندگان از مرز جعلی عبور کردند و ضمن هلاکت و اسارت دهها نظامی صهیونیست، غنایم زیادی به دست آوردند.
حجم کشته و مجروحان و مناطقی که به کنترل مقاومت درآمده است
برخی منابع عبری زبان اعلام کردند که ۱۶۳ اسرائیلی در نبرد طوفان الاقصی به اسارت مقاومت فلسطین درآمدند. منابع عبری از افزایش آمار کشته‌های صهیونیست در عملیات امروز مقاومت فلسطین به بیش از ۲۰۰ نفر و آمار مجروحان بیش از ۱۱۰۰ نفر خبر داد. با این حال آمار ضد و نقیض است به ویژه که شمار زیادی از بیمارستانها از حجم بالای مجروحان خبر می‌دهند.

مناطق که تحت کنترل رزمندگان مقاومت درآمده است، عبارتند از ناحل عوز، صوفا، نیریم، وبئیری، نیرعوز، کفارعزه، حولیت، نتیف هعسرا و نیر اسحاق.
واکنش صهیونیست‌ها چه بود؟
همانظور که در بالا اشاره شد، صهیونیست‌ها گیج و مبهوت از این حجم عملیات، از عملیات نظامی با عنوان «شمشیرهای آهنین» علیه غزه خبر دادند. بالگردها و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مناطق مختلف غزه به ویژه شرق آن‌را زیر آتش سنگین قرار دادند. این حملات تلاشی مذبوحانه برای تحت الشعاع قرار دادن، ناکارآمدی نیروی زمینی رژیم صهیونیستی و نیز ضعف و خواب اطلاعاتی کامل صهیونیستهاست. تحلیلگران صهیونیست به اندازی در شوک و خشم هستند که خواهان برکناری مقامات ارشد نظامی این رژیم هستند.
این منابع اذعان کردند: «حمله به اسرائیل اوج ناکارآمدی اطلاعاتی بود که دنیا را شوکه کرد. مقاومت در غزه پیروز شده است. سرویس اطلاعاتی که خود را در دنیا بی همتا می‌داند و در دنیا مشهور است و تل آویو که خود را از حیث امنیتی قوی‌ترین می‌پندارد، هم اکنون مضحکه جهانیان شده است. این رخداد از اذهان بازیگران منطقه هرگز نخواهد رفت».
آشفتگی تمام عیار
برآورده‌ها حاکی از آشفتگی تمام عیار سران رژیم صهیونیستی از این رخداد بی نظیر دارد. اوج شاهکار مقاومت، اسارت سه افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در «ایرز» بود. واقعیت این است که صهیونیست‌ها که تاکنون و برای سالیان متوالی با این حادثه روبرو نبوده‌اند، نمی‌دانند چه کنند؟ آیا تجهیزات و ادوات نظامی خود را از مناطق نزدیک غزه که به کنترل مقاومت درنیامده است، بیرون ببرند؟ اقدام به بمباران برخی مناطق حساس خود کنند؟
رژیم صهیونیستی هنوز از میزان تلفات و خسارات خود آگاه نیست و به طور حتم به شدت شوکه خواهد شد.
هراس از گشوده شدن جبهه شمالی
صهیونیست‌ها آنقدر ترسیده‌اند که یکی از وزیران این رژیم گفت: آنچه در منطقه جنوبی رخ داد، حمله ایذایی و گمراه کننده قبل از حمله از جبهه شمالی است.
در مقابل بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: اسرائیل در جنگ است.
اگر کرانه باختری واراضی ۴۸ شعله ور شود چه بلایی بر تل آویو می‌آید؟
این در حالی است که با توجه به درخواست محمد الضیف فرمانده قسام و دیگر فرماندهان مقاومت فلسطین برای شعله ور شدن اوضاع در کرانه باختری و اراضی ۴۸ وآماده باش عرین الاسود و دیگر گروههای مقاومت در کرانه باختری، اوضاع برای صهیونیست‌ها سخت‌تر و دشوارتر هم خواهد شد.
فرجام سخن
به هر حال آنچه می‌توان درباره عملیات طوفان الاقصی گفت این است که این عملیات همه معادلات را تغییر داد. صدها کشته و زخمی و اسیر و آزادسازی شهرک‌ها از لوث صهیونیست‌ها و اداره هوشمندانه این عملیات، دستاورد بزرگی برای مقاومت به شمار می‌آید. گنبد آهنین، فلاخن داوود و سرویس اطلاعاتی که خود را قوی می‌داند، همگی در خواب ماندند.

دنیا، هفتم اکتبر را هرگز از یاد نخواهد برد که رزمندگان مقاومت نشان دادند که برای مسجدالاقصی جان می‌دهند و اجازه هتاکی به این مکان مقدس را نمی‌دهند. در شرایطی که روند عادی سازی به اوج خود رسیده است و سازشکاران در حال جشن گرفتن عادی سازی با تل آویو هستند، این عملیات حادثه مهمی در روند تحولات غرب آسیا به شمار می‌رود.
ژنرال محمد الضیف، در روز هفتم اکتبر نتانیاهو و ژنرال‌های او را به زانو درآورد. ژنرال الضیف، با اصل غافلگیری و جرأت مثالی زدنی، ضربه گیج کننده به سران تل آویو وارد کرد ژنرال محمد الضیف، در روز هفتم اکتبر نتانیاهو و ژنرال‌های او را به زانو درآورد. ژنرال الضیف، با اصل غافلگیری و جرأت مثالی زدنی، ضربه گیج کننده به سران تل آویو وارد کرد. این عملیات در عین حال که شاهکار در تاریخ جنگ‌های نظامی به شمار می‌رود، همزمان تمام سامانه دفاعی مانند گنبد آهنین و دیگر جنگ افزارها و سرویس‌های امنیتی را کما برد.
خیالپردازان فکر می‌کردند که قضیه فلسطین تمام شده است، اما هفتم اکتبر به همه تصورات پوشالی پایان داد. رژیمی که برای حزب الله و ایران و محور مقاومت عربده می‌کشید، نشان داد که در برابر اراده قوی و مستحکم رزمندگان و مبارزان فلسطینی عاجز است. صحنه‌های فرار صهیونیست‌ها زیر حملات و ضربات مقاومت در تاریخ ثبت خواهد شد. شهرک نشینان صهیونیست فقط به دنبال نجات خود بودند. این اوضاع بیش از قبل سخنان سید حسن نصرالله را مورد تأیید قرار می‌دهد که صهیونیست‌ها باید چمدان خود را ببندند و بروند. آنچه در حال حاضر حرف اول را می‌زند، وحشت و هراسی است که به جان صهیونیست‌ها افتاده است.
از سویی آنچه در این نبرد به خوبی از سوی مقاومت پیاده شد، بُعد رسانه‌ای بود، با نمایش صحنه‌های بی بدیل از سوی مقاومت، صهیونیست‌ها توان کتمان و سانسور وقایع را پیدا نکردند. تصاویر به نمایش گذاشته از صهیونیست‌های کشته شده و اوضاع شهرک‌ها و تصاویر حضور رزمندگان فلسطینی و حتی صدای ابوحمزه و محمد الضیف همگی اوج هنرنمایی مقاومت فلسطین بود. در واقع قسام و سرایا القدس نبرد رسانه را به سود خود رقم زد. اولین بار بود که این تصاویر از وحشت صهیونیست‌ها و تلفات آنها به دنیا در فاصله کوتاهی مخابره شد.
در واقع این عملیات آغازی بر پایان همه تحرکات سازشکارانه از آبرهام گرفته تا تحرکات عادی سازی جدید به ویژه با عربستان به شمار می‌رود. این عملیات، سازشکاران را بیش از خود صهیونیست‌ها به وحشت انداخته است. این عملیات به مثابه زلزله تمام عیاری است که سرآغاز تحولات و حشتناکی برای رژیم صهیونیستی است. امیدوارم از خبر «زخم کاری» مقاومت به تل‌آویو/ روزی که گنبد آهنین خواب
ماند
راضی بوده باشید.

«زخم کاری» مقاومت به تل‌آویو/ روزی که گنبد آهنین خواب
ماند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۸ ۰۲:۴۰:۲۶