رییس بیمارستان شفا ادعای اشغالگران درباره دریافت سوخت را رد
کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رییس بیمارستان شفا ادعای اشغالگران درباره دریافت سوخت را رد
کرد
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، رییس بیمارستان شفا غزه در سخنانی اعلام کرد که ادعای اشغالگران درباره خودداری ما از دریافت سوخت دروغ است.
دکتر محمد ابو سلمیه رییس مجتمع پزشکی درمانی شفا غزه تاکید کرد که ادعای ارتش صهیونیستی مبنی بر خودداری ما از دریافت سوخت کذب است.
وی افزود که یک اسرائیلی تماس گرفته و پیشنهاد ارسال ۲ هزار لیتر سوخت برای بیمارستان را مطرح کرد و ما خواستار تحویل آن به صلیب سرخ شدیم تا از آن طریق دریافت کنیم.
دکتر ابو سلمیه تاکید کرد که طرف اسرائیلی سپس پیشنهاد ارسال ۲ هزار لیتر را پس گرفت و اعلام کرد که تنها ۳۰۰ لیتر را ارسال می‌کند که از آن هم صرف نظر کرد.
رییس بیمارستان شفا گفت که این بیمارستان برای دریافت ۶ هزار لیتر سوخت از طریق صلیب سرخ برای نجات جان بیماران اعلام آمادگی کرده است.
از طرف دیگر، امیر قطر در تماس تلفنی جو بایدن رییس جمهور آمریکا با او بر ضرورت آتش بس فوری، جلوگیری از ریختن بیشتر خون مردم غزه، حمایت از غیرنظامیان و گشودن دایمی گذرگاه رفح تاکید کرد.
در عین حال آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با شیخ محمد بن عبد الرحمن آل ثانی نخست وزیر وزیر خارجه درباره اوضاع غزه و جنگ گفت‌وگو کرد.
وزارت خارجه آمریکا اعلام کر که دو طرف در این گفت‌وگو انتقال مجروحان به خارج و کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه را بررسی کردند.
وزرای خارجه آمریکا و قطر همچنین درباره ایجاد کریدوری امن برای خروج اتباع خارجی در نوار غزه گفت‌وگو کردند.
از سوی دیگر، «اسامه حمدان»، از رهبران حماس در مصاحبه با شبکه الجزیره اظهار داشت که طرف اسرائیلی مانع آزادی اسرایش است.
وی بیان داشت که تا زمانی که توافق نهایی نشود نمی‌توان گفت که به قرارداد مبادله اسرا نزدیک و یا دور شده‌ایم.
این رهبر حماس تاکید کرد که متن توافق مبادله اسرا به شکلی که اهداف را محقق کند، نهایی نشده است و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند که بر مقاومت و میانجیگران فشار روانی وارد کند.
ابوحمدان افزود که حکمرانی غزه فلسطینی خواهد بود و اجازه دخالت به هیچ طرف خارجی را نخواهیم داد و برادران ما در رام الله باید بدانند که همه مورد هجوم و هدف اشغالگران قرار داریم.
او خاطر نشان کرد که «هر کسی که گمان کند که می‌تواند اراده و خواست مقاومت فلسطین را در هم شکند، سخت در اشتباه و توهم است.»
اسامه حمدان با تاکید بر اینکه زمان به نفع رژیم صهیونیستی نیست، توانایی مقاومت بیشتر از سطح پیشبینی و انتظارات دشمن بود.
پیش از این نیز، روزنامه یدیعوت احرونوت اعلام کرد که در حملات متعدد امروز حزب الله لبنان ۲۹ اسرائیلی از جمله ۷ نظامی زخمی شده‌اند.
این در حالی است که ویدیوهای منتشر شده نشان می‌دهد که تعدادی از صهیونیست‌ها به طور حتم کشته شده‌اند، اما ارتش صهیونیستی تا این لحظه خبری از کشته شدن آنها را منتشر نکرده است.
ساعاتی پیش از این نیز، حزب الله لبنان در بیانیه از حمله به مرکز تجمع نظامیان صهیونیست در مثلث «الطیحات- رویسه -العاصی» با سلاح مناسب و وارد کردن تلفات به نظامیان رژیم صهیونیستی خبر داد.
همچنین حزب الله لبنان در بیانیه جدیدی اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت فلسطین در غزه و حمایت از مقاومت فلسطین، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز بعد از ظهر، مرکز تجمع نظامیان دشمن را در برکه ریشا با سلاح مناسبت هدف قرار دادند و تلفاتی به آنها وارد کردند.
حزب الله لبنان در بیانیه جدیدی اعلام کرد: در حمایت از مردم استوار غزه و حمایت از مقاومت شریف، رزمندگان مقاومت پادگان زرعیت را با توپخانه هدف قرار دادند. امیدوارم از خبر رییس بیمارستان شفا ادعای اشغالگران درباره دریافت سوخت را رد
کرد
راضی بوده باشید.

رییس بیمارستان شفا ادعای اشغالگران درباره دریافت سوخت را رد
کرد  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۱-۱۳ ۰۲:۴۰:۴۰