رینوتکس حرکتی عظیم در آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رینوتکس حرکتی عظیم در آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، عابدین خرّم روز دوشنبه، در آیین افتتاح دهمین نمایشگاه ربع رشیدی اظهار کرد: از نیمه دوم سال گذشته حرکتی با توجه به مزیت‌های آذربایجان شرقی آغاز و سند جامع استان منبعث از اسناد بالادستی با ۵۰۰ محور تبیین و اولویت‌بندی‌های کوتاه، میان و بلند مدت در آن پیش‌بینی شده که راهبرد جامعه‌ای برای توسعه استان با نگاهی آینده پژوهانه با اتکا به نقش آفرینی همه بازیگران به ویژه بخش خصوصی است.
وی سه حوزه قطعه سازی و خودروسازی، چرم و صنایع غذایی و معدن را محورهای اصلی این سند عنوان کرد و افزود: آذربایجان شرقی با هشت میلیارد تن ذخایر معدنی رتبه نخست کشور را در این بخش دارد و در راستای همان حرکتی که سال گذشته شروع شده، ۳۵ معدن راکد استان فعال شده اما هنوز ۳۰۰ معدن مشکل دار داریم که تلاش می‌کنیم این مشکلات را در اسرع وقت حل کنیم.
وی با اشاره به حوزه دانش بنیان نیز خاطر نشان کرد: در حوزه دانش بنیان هفت محور را تعریف کرده‌ایم و بر این اساس راهبری زیست بوم نوآوری با ایجاد کارخانه نوآوری در تبریز پس از تهران، توسعه تقاضا محور، افزایش نقش دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقی، ایجاد ارتباط شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان با حوزه دانش بنیان، توسعه حمایت مالی از مجموعه‌های دانش بنیان، تخصصی کردن مراکز نوآوری رشد و پارک‌های فناوری و تبدیل استان به قطب صادراتی شمال غرب کشور با استفاده از جوانان دانشمند و دیپلماسی مرزی را پیگیری می‌کنیم.
خرّم ادامه داد: خروجی همه این اقدامات معطوف به دو هدف اصلی است، نخست اشتغال و دوم صادرات با هدف ارزآوری و پیشنهاد می‌کنیم با توجه به تجارب و ظرفیت‌های آذربایجان‌شرقی و مزیت‌های استان‌های همجوار، زیست بوم فناوری شمال غرب کشور با محوریت آذربایجان شرقی و حمایت وزارتخانه‌های مربوطه شکل گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه نمایشگاه ربع رشیدی می‌تواند سکوی پرتابی برای شرکت‌های دانش بنیان استان و منطقه باشد، گفت: در چنین صورتی است که فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر نقطه ثقل بودن تبریز در برهه‌ها تاریخی و حوزه‌های مختلف کشور، در حوزه دانش بنیان و فناوری نیز محقق خواهد شد.
وی در پایان تاکید کرد: این نمایشگاه حرکت عظیم علمی در تبریز، آذربایجان شرقی و منطقه شمال غرب کشور است و بر همین اساس سعی کرده‌ایم کار را به خود مجموعه‌های دانش بنیان‌ها واگذار کنیم تا کارهای خلاقانه خود را در معرض دید قرار دهند. امیدوارم از خبر رینوتکس حرکتی عظیم در آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور
است
راضی بوده باشید.

رینوتکس حرکتی عظیم در آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور
است  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۵ ۰۲:۳۸:۵۵