ریاض میزبان نشست مشترک سران شورای همکاری خلیج فارس با
مصر

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر ریاض میزبان نشست مشترک سران شورای همکاری خلیج فارس با
مصر
به گزارش سوالات شرعی و احکام، نشست کمیته مقامات ارشد وزارتخانه‌های خارجه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و مصر در مقر شورای همکاری خلیج فارس در ریاض برگزار شد.
تارنمای خلیج آنلاین گزارش داد که در این نشست راه‌های تقویت روابط و همکاری‌های این کشورها در همه زمینه‌ها علاوه بر مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
این نشست به ریاست شیخ «احمد بن هاشل المسکری» رئیس اداره شورای همکاری و همسایگی منطقه‌ای و «علا موسی» معاون وزیر امور خارجه مصر در امور عربی برگزار شد.
در این نشست درباره مهمترین موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه مشترک، علاوه بر برنامه اقدام مشترک و راه‌های تقویت همکاری بین شورای همکاری خلیج فارس و قاهره بحث و تبادل نظر شد.
«نایف الحجرف» دبیرکل سابق شورای همکاری خلیج فارس فوریه ۲۰۲۲ یادداشت تفاهمی با «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در رابطه با سازوکار مشورت سیاسی بین وزارت خارجه مصر و دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس امضا کرد.
ارزش مبادلات تجاری بین مصر و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در سال ۲۰۲۱ به حدود ۱۶.۱ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با ۱۳.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ حدود سه میلیارد دلار افزایش داشت. امیدوارم از خبر ریاض میزبان نشست مشترک سران شورای همکاری خلیج فارس با
مصر
راضی بوده باشید.

ریاض میزبان نشست مشترک سران شورای همکاری خلیج فارس با
مصر  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۰۷ ۰۲:۳۷:۳۱