رژیم اسرائیل به دنبال اخراج معترضان سیاه پوست است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رژیم اسرائیل به دنبال اخراج معترضان سیاه پوست است به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از آی ۲۴، کمتر از یک روز پس از برگزاری تظاهرات گسترده سیاه پوستان اریتره تبار در تل آویو، حال کابینه نتانیاهو یک کمیته ویژه وزیران را تشکیل داده است که وظیفه آن بررسی امکان اخراج معترضان اریتره ای است.
بهانه برای خروج سیاه پوستان اریتره از اسرائیل، حمله برخی معترضان به افسران پلیس اعلام شده است.
بیش از ۱۵۰ نفر در درگیری‌های خشونت آمیز در تل آویو بین حامیان دولت اریتره که مراسم روز اریتره را جشن می‌گرفتند و مخالفان رئیس جمهور ایسایاس افورکی زخمی شدند.
همچنین پلیس اسرائیل برای شکستن درگیری‌ها نارنجک‌های شوکر پرتاب کرد، در حالی که معترضان به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند، سطل‌های زباله را آتش زدند و چندین مغازه را تخریب کردند.
مقامات پزشکی اسرائیل گفتند که بیش از ۱۴۰ نفر از جمله حدود ۴۰ افسر پلیس به دلیل جراحات تحت مداوا قرار گرفتند.
همچنین پلیس گفت که در حال تقویت پرسنل خود در منطقه است، اگرچه درگیری‌ها تا بعد از ظهر ادامه یافت.
ظهر روز گذشته درگیری‌های شدیدی میان نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی و اتباع مهاجر اریتره‌ای که خواهان دریافت پناهندگی هستند، در تل آویو رخ داد.
همچنین روزنامه عبری زبان هاآرتص اعلام کرد که پلیس رژیم صهیونیستی به شدت با صدها پناهجوی اریتره‌ای در تل آویو درگیر شده است. هاآرتص همچنین تاکید کرد که خساراتی هم به ده‌ها دستگاه خودرو و مغازه در محل درگیری وارد آمده است.
گزارش‌ها حکایت از خشونت گسترده نیروهای نظامی و پلیس علیه سیاه‌پوستان معترض در تل‌آویو دارد. از جمله روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل خبر داده است که نیروهای پلیس از سلاح گرم علیه معترضان استفاده کردند. همچنین سودانی‌تبارها نیز در این اعتراضات شرکت کردند و به نظر می‌رسد سایر سیاه‌پوستان فرصت را غنیمت شمرده تا اعتراضات خود را فراتر از اریتره‌تبارها علیه حاکمیت نژادپرستانه در تل‌آویو اعلام کنند. تصاویر زیادی منتشر شده که خونریزی شدید و زخمی شدن برخی معترضان را نشان می‌دهد.
همچنین براساس گزارش تایمز اسرائیل، حال ۱۵ نفر از آسیب‌دیدگان اعتراضات وخیم است. مرکز پزشکی «ایچیلوف» تل‌آویو هم اعلام کرد که ۱۴ مجروح وخیم اعتراضات سیاه‌پوستان را مداوا کرده است که ۱۱ نفر از آنها بر اثر شلیک گلوله زخمی شده بودند، از جمله چهار نفر که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند. جراحات دیگر معترضان شامل ضربات چاقو و ضربه به سر بوده است.
روزنامه هاآرتص نیز گزارش داد که پلیس برای متفرق کردن معترضان از نارنجک‌های شوکر و گاز اشک‌آور استفاده کرده است. یک افسر ارشد پلیس هم به هاآرتص گفت که افسران برای شدت زیاد ناآرامی‌ها آمادگی نداشتند. این مقام پلیس که نامش فاش نشد، گفت: «این سطح از خشونت در تل‌آویو را قبلاً در کرانه باختری دیده بودیم، اما این درگیری‌ها در تل‌آویو بی‌سابقه بود.» با استناد به نقل قول این افسر پلیس، به نظر می‌رسد که تل‌آویو هم مانند کرانه باختری با شدیدترین ناامنی و درگیری‌ها روبه‌روست. امیدوارم از خبر رژیم اسرائیل به دنبال اخراج معترضان سیاه پوست است راضی بوده باشید.

رژیم اسرائیل به دنبال اخراج معترضان سیاه پوست است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۳ ۰۲:۳۷:۳۷