رونق تولید و توسعه صادرات ماموریت اصلی در مناطق آزاد
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رونق تولید و توسعه صادرات ماموریت اصلی در مناطق آزاد
است
به گزارش خبرنگار سایت احکام، حجت الله عبدالملکی عصر یکشنبه در ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اظهار داشت: رونق تولید و توسعه صادرات با هدف برون گرایی و تامین مناطق ارزی، ماموریت اصلی مناطق آزاد در کشور هستند.
وی ادامه داد: افزایش تولید، توسعه صادرات، پیشرفت فناوری، جذب سرمایه گذاری خارجی، تامین کالاهای اساسی و عمران و آبادانی مناطق، شش وظیفه اصلی و ماموریت ویژه مناطق آزاد براساس قوانین است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور اضافه کرد: در گذشته مناطق آزاد متهم بودند که تبدیل به سکوی واردات شده اند، اما در دوران جدید و در دولت سیزدهم شاهد رشد سریع تراز تجاری مثبت در این مناطق هستیم.
به گفته عبدالملکی؛ ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به عنوان مطالبات اصلی حاکمیت و مطابق سیاست های اقتصاد مقاومتی تشکیل شده و خوشبختانه عملکرد خوبی نیز داشته است.
وی با اشاره به اینکه پهنه کشور ایران و مناطق آزاد فرصت بالقوه ای برای سرمایه گذاری و تولید هستند، بیان کرد: تولید با هزینه اندک و ارزان، ایجاد زیرساخت های خوب در سال های پس از انقلاب، وجود بازارهای داخلی و منطقه ای و همچنین دسترسی به آب های بین المللی مهمترین مزیت های اقتصادی کشور برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستند.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد افزود: در مناطق آزاد علاوه بر مزیت هایی که ذکر شد، وجود مشوق های خوب اقتصادی از جمله معافیت های اداری، مالیاتی و گمرکی موجب تسهیل سرمایه گذاری و توسعه صادرات می شود.
عبدالملکی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد را دارای اهمیت دانست و تصریح کرد: در حال حاضر ۷۳۵ بسته فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور تهیه شده و برای معرفی آنها به سرمایه گذاران در رویدادها و نمایشگاه های داخلی و بین المللی برنامه ریزی شده است.
مشاور رییس جمهوری ادامه داد: همچنین با برنامه ریزی خوب صورت گرفته، برای معرفی توانمندی های صادراتی موجود در مناطق آزاد نیز پیش بینی هایی صورت گرفته که می تواند به رونق اقتصاد آنها کمک کند.
وی تاکید کرد: عضویت در اتحادیه ها و پیمان های اقتصادی بین المللی، برگزاری و حضور در نمایشگاه های خارجی، فرصت خوبی جهت معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های مناطق آزاد خواهد بود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور خاطرنشان کرد: وجود برخی بخشنامه ها و قوانین دست و پاگیر موجب انحراف در هدف گذاری صورت گرفته جهت جذب سرمایه گذاری، رونق تولید و توسعه صادرات در مناطق آزاد می شود.
عبدالملکی گفت: با وجود زحمات سنوات گذشته در جزیره قشم، دوره جدیدی در مدیریت منطقه آزاد قشم آغاز شده و با نظم بخشی در حوزه مالی و قضایی افق های روشنی پیش روی ساکنان و اقتصاد قشم قرار دارد. امیدوارم از خبر رونق تولید و توسعه صادرات ماموریت اصلی در مناطق آزاد
است
راضی بوده باشید.

رونق تولید و توسعه صادرات ماموریت اصلی در مناطق آزاد
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۳۱ ۰۲:۳۹:۵۱