روسیه: ۷۹۵ نظامی اوکراینی کشته شدند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روسیه: ۷۹۵ نظامی اوکراینی کشته شدند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه در بیانیه‌ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: در محور دونتسک ۵ حمله دفع شد؛ ۴۱۰ نیروی کی یف کشته و زخمی شدند.
وزارت دفاع روسیه در این خصوص می‌ افزاید: در جریان دفع حملات نیروی مسلح اوکراین در محور دونتسک جنوبی، دشمن ۱۵۵ نیروی خود را از دست داد.
بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: در محور کراسنولیمانسک ۳ حمله دفع شد؛ طی یک روز ۱۸۰ نظامی اوکراینی در این محور کشته و زخمی شدند.
این بیانیه در ادامه می‌افزاید: در محور کوپیانسک ۶ حمله کی یف دفع شد؛ بیش از ۵۰ نظامی، یک دستگاه تانک و دو خودروی زرهی منهدم شدند.
ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ها پیش مقامات و رسانه های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تا پیش از این مدام تأکید می‌کرد ارتش اوکراین عزم خود را جزم کرده که در ضدحملات بهاره، نه‌تنها مناطق شرقی ازدست‌رفته را از روسیه پس بگیرد، بلکه آخرین سرباز روس‌ها را نیز از شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، اخراج کند؛ اما خبرهای میدان جنگ تاکنون چشم‌انداز روشنی را پیش چشم زلنسکی و غربی‌ها قرار نداده است. امیدوارم از خبر روسیه: ۷۹۵ نظامی اوکراینی کشته شدند راضی بوده باشید.

روسیه: ۷۹۵ نظامی اوکراینی کشته شدند  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۱۶ ۰۲:۴۰:۳۶