روسیه خرید پهپاد از ایران را تکذیب کرد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روسیه خرید پهپاد از ایران را تکذیب کرد به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از روسیا الیوم، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد ادعاها درباره اقدام مسکو در خرید هواپیماهای بدون سرنشین از ایران را تکذیب کرد.
بر اساس این گزارش، نبنزیا گفت: از اعضای شورای امنیت می‌خواهیم که با تلاش برخی هیأت‌ها برای ضربه زدن به سلامت منشور سازمان ملل و در معرض خطر قرار دادن هیبت شورای امنیت و سازمان ملل متحد مخالفت کنند.
وی همچنین از دبیرخانه سازمان ملل متحد خواست از هرگونه مشارکت در تحقیقات پیرامون ادعاها درباره نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت خودداری کند.
نماینده روسیه در عین حال گفت که دبیرخانه سازمان ملل متحد از اختیار اجرای چنین تحقیقی برخوردار نیست.
نبنزیا افزود: این اعضای شورای امنیت هستند که باید اطلاعات ارائه شده از سوی کشورهای عضو را بررسی کنند و هیچ اشاره‌ای به مشارکت دبیرخانه در این روند نشده است.
وی تاکید کرد: این به معنای آن است که هرگونه اقدام درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ نیازمند تصمیم شورای امنیت است. دبیرخانه سازمان ملل نمی‌تواند از شورای امنیت در چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ حمایت اداری نماید مگر با درخواست شورای امنیت و چنین درخواستی ارائه نشده است.
سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس موسوم به تروئیکای اروپایی، از سازمان ملل متحد خواستند تا درباره اتهامات بی‌اساس مطرح‌شده علیه ایران مبنی بر ادعای تأمین پهپاد برای روسیه در جنگ اوکراین، تحقیقات انجام داده و نقض احتمالی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت این سازمان را مورد بررسی قرار دهد.
این سه کشور در بیانیه‌ای ضد ایرانی که به دست اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده، نوشته‌اند: از تحقیقات تیم دبیرخانه سازمان ملل متحد که مسئولیت نظارت بر اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ را برعهده دارد، استقبال خواهیم کرد و آمادگی خود را برای حمایت از تلاش دبیرخانه در انجام تحقیقات فنی و بی‌طرفانه، اعلام می‌داریم. امیدوارم از خبر روسیه خرید پهپاد از ایران را تکذیب کرد راضی بوده باشید.

روسیه خرید پهپاد از ایران را تکذیب کرد  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۰-۲۲ ۰۲:۳۷:۲۴