روسیه: آمریکا پروتکل‌های عدم درگیری در سوریه را آشکارا نقض
می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روسیه: آمریکا پروتکل‌های عدم درگیری در سوریه را آشکارا نقض
می‌کند
به گزارش سوالات شرعی و احکام، معاون مرکز مصالحه روسیه در سوریه با ارائه آماری از نقض مداوم و هدفمند پروتکل‌های توقف درگیری و یادداشت دوجانبه ایمنی هوایی در سوریه توسط ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا خبر داد.
دریاسالار اولگ گورینوف، معاون مرکز روسیه برای آشتی طرف‌های متخاصم در دمشق گفت که تخلفات مربوط به پروازهای پهپادها و هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در سوریه به شکل مستمر ادامه دارد.
دریادار اولگ گورینوف طی نشست خبری با انتقاد از نقض پروتوکل‌های توقف درگیری از سوی آمریکا اعلام کرد: ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در سوریه در منطقه کاهش تنش فقط طی یک روز با ۱۰ مورد پرواز غیرمتعارف پهپادهای خود اقدام به نقض پروتوکل‌ها و معاهدات حقوقی کرده‌اند.
این مقام روس پیشتر در ماه جاری میلادی (ژوئن / خرداد) با اشاره به تشدید حملات گروه‌های تروریستی ضد نیروهای نظامی و غیرنظامی در ماه ژوئن / خرداد جاری از ۴۷ مورد نقض معاهدات توقف خشونت‌ها و حملات خصمانه در مناطق کاهش تنش در سوریه خبر داد.
وی افزود که گروه‌های مسلح فعال در منطقه کاهش تنش ادلب، دست از تلاش برای حمله به مناطق تحت کنترل دولت سوریه با استفاده از پهپادها و راکت‌اندازها برنمی‌دارند.
همچنین مرکز مصالحه روسیه برای آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه در گزارشی اعلام کرد که فعالیت‌های ایذایی و تخریب کننده گروه‌های تروریستی در خاک سوریه با هدف ایجاد بحران در مناطق تحت کنترل دولت سوریه در حال افزایش مداوم است. امیدوارم از خبر روسیه: آمریکا پروتکل‌های عدم درگیری در سوریه را آشکارا نقض
می‌کند
راضی بوده باشید.

روسیه: آمریکا پروتکل‌های عدم درگیری در سوریه را آشکارا نقض
می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۸ ۰۲:۳۹:۳۴