روز طلایی دختران تکواندو ایران/ صوفی و محمدی طلسم طلا را
شکستند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روز طلایی دختران تکواندو ایران/ صوفی و محمدی طلسم طلا را
شکستند
به گزارش خبرنگار سایت احکام، ششمین دوره مسابقات تکواندو نونهالان جهان که دوشنبه هفته جاری با حضور ۶۲۲ تکواندوکار از سراسر دنیا به میزبانی بوسنی و هرزگوین در شهر سارایوو آغاز شده بود امروز با برگزاری مبارزات ۵ رده قدی دیگر پیگیری شد که تیم کشورمان توسط روژان صوفی و سید کیمیا محمدی دو طلا، هلیا ابراهیمیان یک مدال نقره و سید میرعباس حسینی فر یک مدال برنز کسب کرد.
روژان صوفی در رده قدی ۱۶۸- سانتی متر، در دیدار نخست ۲ بر صفر «امانگلدی» از قزاقستان را شکست داد و در ادامه «زینب بوسیلیه» از اردن را با همین نتیجه از پیش رو برداشت و سپس در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی «پروتسنکو» از روسیه و «وانگ» از چین تایپه را مقتدرانه شکست داد و پا به دیدار پایانی گذاشت. صوفی در فینال در حالی که راند نخست را به «پولینا» از اکراین واگذار کرده بود، دو راند بعدی را به سود خاتمه داد و نخستین طلای ایران در این دوره از مسابقات را به نام خود ثبت کرد.
سیده کیمیا محمدی در رده قدی ۱۷۲- سانتی متر توانست تمامی رقبای خود را با نتیجه قاطع ۲ بر صفر شکست دهد و پا به دیدار پایانی بگذارد. محمدی کار خود را برتری مقابل «تارانتلو» از استرالیا آغاز کرد و در ادامه «یوجین لی» از کره جنوبی، «آمینا باگادزیئوا» از روسیه و «مورا پائولا» از اسپانیا را از پیش رو برداشت و راهی مبارزه نهایی شد. وی برای کسب مدال طلا «فومنکوف» از روسیه را پیش رو داشت که با نمایشی کم نقص و در دو راند متوالی رقیب خود را شکست داد و طلای دوم ایران را کسب کرد.
هلیا ابراهیمیان در رده قدی ۱۶۴- سانتی متر، ابتدا «پاپیوا دیبا» از بلغارستان را ۲ بر صفر شکست داد. ملی پوش کشورمان در یک هشتم نهایی «دیانا هجری» از سوئد را برد و در یک چهارم نهایی و نیمه نهایی به ترتیب و با نتایج ۲ بر صفر «پارک» از کره جنوبی و «هینیچ» از کرواسی را از پیش رو برداشت و به فینال راه یافت. ابراهیمیان در دیدار پایانی به تکواندوکار روسی باخت و نقره گرفت.
در گروه پسران، میرعباس حسینی فر در رده قدی ۱۷۲- سانتی متر، در مرحله نخست ۲ بر یک «پونگساکون» از تایلند را شکست داد. او در یک هشتم نهایی ۲ بر صفر «اوتابکوف» از ازبکستان را از پیش رو برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی برابر «آل الموتسیم» از عمان با نتیجه مشابه صاحب برتری شد. حسینی فر در نیمه نهایی برابر «آدژیئو» از روسیه ۲ بر صفر باخت و برنز گرفت.
پویا اوجاقلو در رده قدی، ۱۶۸- سانتی متر بعد از برتر ۲ بر صفر برابر «گوییلو» از آذربایجان، به «سامانداروف» از ازبکستان با همین نتیجه باخت و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. مهیار فتحی هم در همین رده قدی در دیدار نخست برابر «مارک دنیل» از آمریکا ۲ بر یک باخت و حذف شد.
برنامه روز پایانی
پرونده این دوره از مسابقات پنجشنبه شب بسته خواهد شد. تیم کشورمان در روز پایانی چهار نماینده دارد. در رده قدی ۱۸۰+ سانتی متر محمد تقی پور دور نخست به دیدار «پینتو» از پرتریکو می‌رود و در ادامه به مصاف برنده مبارزه استرالیا و ترکیه می‌رود. در رده ۲۶ تکواندوکار حضور دارند.
محمد طاها فتح الله زاده در رده قدی ۱۷۶- سانتی متر که ۳۶ تکواندوکار حضور دارند، دور نخست به مصاف «جک اورچارد» از استرالیا می‌رود و در صورت برتری باید با «محمد وال» از لیبی مبارزه کند. در گروه دختران و در رده قدی ۱۷۶+ سانتی متر حنا زرین کمر «ماجا سروج» از کرواسی را پیش رو دارد و در ادامه به دیدار «یرکوویچ» از صربستان می‌رود. ۱۳ تکواندوکار در این رده مبارزه می‌کنند. آیلا جلالی در رده قدی ۱۷۶- سانتی متر که ۱۸ تکواندوکار رقابت خواهند کرد در اولین دیدار به مصاف «مریم محمد» از مصر می‌رود و در صورت برتری به دیدار برنده اکراین و روسیه می‌رود.
برای تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات تا کنون روژان صوفی و سیده کیمیا محمدی دو طلا، کوثر اوجاقلو و هلیا ابراهیمیان دو مدال نقره، سید میرعباس حسینی فر و یاسان جعفری هم دو مدال برنز کسب کرده‌اند.
این دوره از مسابقات پنجشنبه شب در سارایوو به پایان می‌رسد. امیدوارم از خبر روز طلایی دختران تکواندو ایران/ صوفی و محمدی طلسم طلا را
شکستند
راضی بوده باشید.

روز طلایی دختران تکواندو ایران/ صوفی و محمدی طلسم طلا را
شکستند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۳۱ ۰۲:۳۹:۵۲