روایت شهر باید تبدیل به آثار فرهنگی و هنری شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر روایت شهر باید تبدیل به آثار فرهنگی و هنری شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، حسن منصوریان شامگاه جمعه در اختتامیه رویداد ملی شهربانو اظهار کرد: مردم مشهد همیشه از منبع فیض استفاده و به امام رضا(ع) پناه می بردند بر همین اساس از قدیم شهر دلدادگان بسیاری بوده است.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: مشهد شهر منطق و اخلاق است و بر همین اساس شکل گرفته و برای تبدیل شدن آن به کلان شهر باید علت پیدایش در علت بقا ظهور و بروز کند.
وی افزود: اگر این امر محقق نشود؛ نتیجه آن تناقض رفتار و مدیریت واحد غیر ممکن است و شهر دچار دوگانگی می شود.
منصوریان با اشاره به اینکه روایت شهر را باید تبدیل به اثر فاخر فرهنگی هنری کنیم، افزود: در دوره گذشته رویداد، از مادران قصه گو استفاده کردیم و آن ها در قالب قصه اتفاقات خوبی را رقم زدند، همچنین از ظرفیت سرود و داستان استفاده کردیم و روایت شهر را در این قالب ارائه دادیم.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد به ضرورت توجه به روایت های مشهد و حمایت از چنین رویدادهایی اشاره کرد و گفت: بسیاری افراد هستند که نام یکشنبه خونین مشهد را نشنیده اند. در ده دی یکشنبه خونین و اتفاقات بزرگی رقم خورد و بسیاری شهید شدند.
وی خاطر نشان کرد: چون آن را درست روایت نکردیم، وقتی نامی از میدان ده دی مشهد به میان می آید بیشتر آبمیوه و ساندویچی فروشی های آن به ذهن می‌رسد تا جوی پر خون.
منصوریان تاکید کرد: شهدای ده دی و یکشنبه خونین مشهد را بیشتر زنان محجبه ای تشکیل می دهند که زیر چرخ نفربر نیروهای شاه از بین رفتند، اما چرا نامی از آنها نیست‌؟
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: همچنین روایتی از زنان نوغان مشهد که سایت احکامیه خود را بخشیدند و در تشییع وجود با برکت امام هشتم(ع) مطرح نشده است. تا کنون از خود پرسیدید قبور شهدای قیام گوهرشاد کجاست و به چه نامی دفن شدند؟
وی در پایان افزود: ما برای وحدت رویه سبک زندگی، رفتار، هویت اصلی و فلسفه وجودی و برای تشریح دادن بقا شهر مجبوریم آن حال ابتدایی را به نسل‌های امروز تسری دهیم. آن هم با تمام افتخاراتی که مردم در آن زمان و تمام مجموعه‌ها و افراد آفریدند ما باید روایت‌ها را به آثار فاخر هنری تبدیل کنیم و به نسل امروز منتقل کنیم وگرنه دچار مشهد قدیم و جدید خواهیم شد. امیدوارم از خبر روایت شهر باید تبدیل به آثار فرهنگی و هنری شود راضی بوده باشید.

روایت شهر باید تبدیل به آثار فرهنگی و هنری شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۳۰ ۰۲:۴۰:۱۳