رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه به زودی آغاز می‌شود

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه به زودی آغاز می‌شود به گزارش خبرنگار سایت احکام، محمدصادق معتمدیان یکشنبه شب در کارگروه استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با تاکید برافزایش مراقبت‌ها و پایش‌ها در این زمینه افزود: از هر اقدام عملیاتی و مرتبط با احیای دریاچه ارومیه حمایت و استقبال می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تردد برخی خودروها بر سطح نمکی دریاچه ممنوع است، اظهار کرد: لازم است که در زمینه تردد خودروها در محدوده دریاچه ارومیه تدابیر لازم به کار گرفته شود تا آسیبی به سطح نمکی آن نرسد.
معتمدیان اجرایی کردن سیاست و برنامه‌های اجرایی ۲۶ گانه مصوبات کارگروه احیای دریاچه ارومیه را از برنامه‌های مهم احیای دریاچه عنوان کرد و ادامه داد: تغییر الگوی کشت، کاهش مصرف آب در اراضی، مکانیزه کردن آبیاری، توسعه کشت گلخانه‌ای از جمله مواردی است که باید در این خصوص تمهید شود.
در این جلسه اعضای این کارگروه اعم از محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و هواشناسی و سایر اعضا به ارائه گزارش در زمینه شرایط موجود، پیش رو و نیازها پرداختند. امیدوارم از خبر رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه به زودی آغاز می‌شود راضی بوده باشید.

رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه به زودی آغاز می‌شود  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۱۸ ۰۲:۳۹:۵۰