رقم واقعی «خط فقر» در عراق چقدر است؟

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رقم واقعی «خط فقر» در عراق چقدر است؟ به گزارش سوالات شرعی و احکام، خبرگزاری رسمی عراق (واع) اعلام کرد که «سناء الموسوی»، مشاور نخست وزیر این کشور در امور تأمین اجتماعی، شامگاه پنج شنبه طی سخنانی در یکی از برنامه‌های شبکه خبری «العراقیه الاخباریه»، اظهار داشت: نرخ فقر در عراق ۲۱ درصد است و شمار کسانی که در حال حاضر حقوق تأمین اجتماعی دریافت می‌کنند نیز به ۶.۵ میلیون نفر می‌رسد.
الموسوی ضمن اعلام اینکه حقوق تأمین اجتماعی ۱۸۱ هزار شهروند عراقی قطع شده چرا که شرایط دریافت آن را نداشتند، تاکید کرد که «محمد شیاع السودانی»، نخست وزیر این کشور به پرونده تأمین اجتماعی اهمیت زیادی می‌دهد و در همین راستا نیز پیشنهادی ارائه شده تا متکدیان نیز مشمول دریافت حقوق آن شوند.
مشاور السودانی در این باره همچنین عنوان کرد: شمار افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی ماهانه افزایش می‌یابد و قانون تأمین نیز مشمولان دریافت حقوق را مشخص کرده جایی که حقوق خانواده‌ای که بالای خط فقر می‌رود، قطع می‌شود اما قطع حقوق تأمین افراد دارای توانایی کار، در حال حاضر مطرح نیست.
مشاور نخست وزیر عراق در پایان نیز تصریح کرد: برخی از جوانان از سال ۲۰۱۶ درخواست وام داده‌اند و تاکنون آن را دریافت نکرده‌اند؛ همچنین شرط دریافت وام مانع از آن می‌شود که صاحب وام خودرو خریداری کند. امیدوارم از خبر رقم واقعی «خط فقر» در عراق چقدر است؟ راضی بوده باشید.

رقم واقعی «خط فقر» در عراق چقدر است؟  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۸ ۰۲:۴۷:۵۱