رقابت ۴۵ نفر برای هر کرسی مجلس در استان یزد

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رقابت ۴۵ نفر برای هر کرسی مجلس در استان یزد سعید رستگاری در گفتگو با خبرنگار سایت احکام با بیان اینکه بر اساس اعلام هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، ۱۸۲ نفر از نامزدهای انتخابات استان تایید صلاحیت شدند، اظهار کرد: این افراد برای کسب چهار کرسی در چهار حوزه انتخابیه استان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
وی عنوان کرد: البته این آمار تا امروز است اما ممکن است با تایید یا رد صلاحیت عده ای پس از بررسی مجدد در مهلت معین یا انصراف عده ای دیگر، این آمار تغییر کند.
رستگاری ادامه داد: تا این لحظه در حوزه انتخابیه یزد، اشکذر و زارچ ۸۱ نفر معادل ۴۸.۲۱ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شده اند.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد بیان کرد: در حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم، مروست و سایت احکامیز نیز ۴۷ نفر معادل ۶۵.۲۸ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شدند.
وی، آمار تایید صلاحیت شدگان حوزه انتخابیه تفت و میبد را نیز ۳۴ نفر اعلام کرد و گفت: ۴۷.۸۹ درصد داوطلبان در این حوزه تایید صلاحیت شدند.
رستگاری از تایید صلاحیت ۲۰ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس در اردکان خبر داد و افزود: ۴۴.۴۴ درصد داوطلبان تایید صلاحیت شدند.
دبیر ستاد انتخابات استان یزد عنوان کرد: در این مرحله از تایید صلاحیت ها، هفت نفر انصراف دادند و در مجموع صلاحیت ۳۵۶ نفر مورد بررسی قرار گرفت. امیدوارم از خبر رقابت ۴۵ نفر برای هر کرسی مجلس در استان یزد راضی بوده باشید.

رقابت ۴۵ نفر برای هر کرسی مجلس در استان یزد  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۸ ۰۲:۳۹:۴۳