رفع تنش آبی خوزستان با اجرای پروژه انتقال آب دشت
تهلاب

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رفع تنش آبی خوزستان با اجرای پروژه انتقال آب دشت
تهلاب
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار عبدالرضا عابد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و فرمانده قرارگاه قدس با حضور در استان سیستان و بلوچستان از روند اجرایی پروژه انتقال آب «دشت تهلاب» به شهر زاهدان بازدید کرد.
فرمانده کل سپاه با حضور در محل حفاری اولین چاه دشت تهلاب و اعلام رضایت از پیشرفت پروژه، در جریان روند اجرای، پیشرفت پروژه و کیفیت آب شرب آن قرار گرفت.
سردار سلامی بر اهمیت پروژه انتقال آب دشت تهلاب به شهر زاهدان در کاهش تنش آبی به‌ویژه تأمین آب شرب شهر زاهدان و دیگر شهرها و روستاهای آن خطه تاکید کرد.
پروژه انتقال آب از دشت تهلاب به زاهدان به‌طول خط ۲۰۰ کیلومتر، دارای پنج مخزن و هر مخزن به ظرفیت ۲۰۰۰ مترمکعب است. قطر لوله خط انتقال ۱۱۰۰ میلی متر بوده و این خط انتقال دارای چهار ایستگاه پمپاژ و ۴۰ حلقه چاه است.
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) علی‌رغم وجود تمام مشکلات موجود با تمام توان و روحیه جهادی به میدان آمده و این پروژه تاکنون پیشرفت قابل قبولی داشته و زیرساخت‌های لازم این طرح توسط قرارگاه ایجاد و تمام اقدامات در راستای تأمین اقلام پروژه منعقد کرده است. امیدوارم از خبر رفع تنش آبی خوزستان با اجرای پروژه انتقال آب دشت
تهلاب
راضی بوده باشید.

رفع تنش آبی خوزستان با اجرای پروژه انتقال آب دشت
تهلاب  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۵-۱۰ ۰۲:۳۷:۵۹