رشد ۱۴۲ درصدی واردات کالا از گمرکات کردستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رشد ۱۴۲ درصدی واردات کالا از گمرکات کردستان فرامرز امیدی در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام اظهار کرد: گمرکات استان کردستان با شعبه‌های فعال در سنندج، باشماق مریوان و سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می‌کند.
وی افزود: گمرک باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی استان است که هم ترانزیت داخلی و خارجی مبدا و هم ترانزیت خارجی مقصد در آن انجام می‌شود.
امیدی خاطرنشان کرد: گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان هستند و در زمینه صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی هم در بخش واردات فعال هستند
سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کردستان اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه ۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۲۷ میلیون دلار از گمرکات استان وارد کشور شده است.
امیدی افزود: نسبت به پنج ماهه سال گذشته از نظر ارزشی واردات کالا در استان ۱۴۲ درصد رشد داشته است.
وی اظهار کرد: عمده کالای وارداتی شامل کالاهای واسطه‌ای، ماشین‌آلات و قطعات خط تولید، مواد اولیه و اقلام مصرفی مورد نیاز مرزنشینان بوده است.
وی افزود: بیشتر کالاهای وارداتی مربوط به کشورهای عراق، اسپانیا، آلمان، امارات، ترکیه و چین بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ترخیص شده‌اند. امیدوارم از خبر رشد ۱۴۲ درصدی واردات کالا از گمرکات کردستان راضی بوده باشید.

رشد ۱۴۲ درصدی واردات کالا از گمرکات کردستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۵ ۰۲:۳۹:۰۸