رسیدگی ۱۰۰ درصدی به پرونده های قضایی تاپایان سال
جاری

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رسیدگی ۱۰۰ درصدی به پرونده های قضایی تاپایان سال
جاری
به گزارش سوالات شرعی و احکام، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در شورای معاونین دادگستری کل استان کرمان افزود: بررسی عملکرد هشت ماهه دادگستری کل استان کرمان انجام شده و مقرر است که تلاش مضاعفی در شهرستان‌ها و مرکز استان به منظور سامان بخشی به وضعیت عملکرد دستگاه قضائی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه میانگین ابلاغ الکترونیک در استان کرمان ۹۳ درصد است، گفت: ابلاغ الکترونیک از مسائل مهمی است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
رئیس شورای قضائی استان بر نظارت ویژه بر نرخ رسیدگی به پرونده‌ها نیز تاکید کرد.
وی تصریح کرد: ابلاغ الکترونیک و نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌های بخش باید مورد آسیب شناسی قرار گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به فعالیت کارگروه‌های ویژه برای نظارت بر اتقان احکام، گفت: باید آسیب شناسی شود تا میزان اتقان آرا افزایش یافته و دلایل نقض آرا نیز احصاء شود.
وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت دادرسی‌های الکترونیک و ارتباط الکترونیک با زندان‌ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه بر دقت هر چه بیشتر در پرونده‌ها تاکید کرد و گفت: مقامات قضائی باید نسبت به رسیدگی به درخواست‌های مردمی حساسیت داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی به تدوین بولتن بازدیدهای قضائی از شهرستان‌های استان نیز اشاره و بیان کرد: در این سفرها ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، جلسات متعددی با مسئولان شهرستانی، قضات، اعضای شوراهای حل اختلاف و … انجام و ضمن بازدید از شعب قضائی، مشکلات واحدهای اقتصادی بزرگ استان نیز مورد بازدید و رسیدگی قرار گرفته است. امیدوارم از خبر رسیدگی ۱۰۰ درصدی به پرونده های قضایی تاپایان سال
جاری
راضی بوده باشید.

رسیدگی ۱۰۰ درصدی به پرونده های قضایی تاپایان سال
جاری  در تاریخ ۲۰۲۲-۱۲-۰۴ ۰۲:۳۸:۲۵