رسوایی جدید ارتش «اسراییل» به دلیل کشتن عمدی ۱۳
صهیونیست

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رسوایی جدید ارتش «اسراییل» به دلیل کشتن عمدی ۱۳
صهیونیست
به گزارش سوالات شرعی و احکام، افشای یک رسوایی جدید، باعث شده که باردیگر انتقادات داخلی از ارتش رژیم صهیونیستی بالا بگیرد، چون به تازگی براساس یک گزارش، ارتش «اسراییل» ۱۳ صهیونیست را در جریان حمله حماس در ۷ اکتبر به قتل رسانده است.
براساس گزارشی که روزنامه اسراییلی هاآرتص نوشته است، ارتش «اسراییل» در روز حمله حماس در هفتم اکتبر، منزل یک اسراییلی را در حومه غزه بمباران کرده است و ۱۳ اسرائیلی را از ترس اینکه اسیر شوند، کشته است.
پیش از این نیز گزارش‌ها و اعترافات متعددی از سوی اسراییلی‌ها درباره کشتن برخی از آن‌ها توسط ارتش رژیم صهیونیستی در جریان عملیات طوفان الاقصی منتشر شده بود، اما در همه آن‌ها کشته شدن اسراییلی‌ها در عملیات ارتش به دستپاچگی و عملیات اشتباهی نیروهای ارتش نسبت داده شده بود، اما گزارش اخیر هاآرتص حاکی از آن است که کشته شدن حداقل ۱۳ اسراییلی به صورت عمدی و حساب شده از سوی ارتش صورت گرفته است.
از سوی دیگر، یک روزنامه‌نگار اسراییلی اعلام کرده است که تلفات ارتش سه برابر بیشتر از آمار اعلام شده توسط نهادهای رسمی است.
«آریل شمعون»؛ روزنامه‌نگار اسراییلی در این ارتباط گفت: «چرا دولت آمار حقیقی کشته‌ها و مجروحان و خسارات وارده به خودروها و ادوات جنگی در غزه را اعلام نمی‌کند؟»
به گفته این روزنامه نگار اسراییلی، تعداد حقیقی کشته‌ها سه برابر بیشتر از آن چیزی است که اعلام شده، بیش از ۲۵۰ افسر و نظامی اسراییلی بینایی خود را به طور کامل از دست دادند و بیش از ۵۰۰ خودروی نظامی هم منهدم شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی تا کنون به طور رسمی به زخمی شدن ۱۵۹۳ نظامی خود از آغاز جنگ در غزه اذعان و تاکید کرد که حال ۲۵۵ نفر از آنها وخیم است.
ارتش این رژیم اذعان کرد: ۵۵۹ نظامی از زمان حمله زمینی به غزه زخمی شده اند که حال ۱۲۷ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ۴۱۶ نظامی در بیمارستانها تحت درمان هستند که ۴۰ درصد از آنها حالشان وخیم و ۲۱۱ نفر هم جراحت متوسط دارند.
ارتش این رژیم همچنین تا کنون به هلاکت ۴۲۶ نظامی و افسر از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر اذعان کرد که ۱۰۲ نفر از آنها از زمان شروع حمله زمینی کشته شده اند.
همچنین ارتش این رژیم از هلاکت ۲۹ نظامی از زمان پایان آتش بس موقت خبر داد.
از سوی دیگر، دفتر اطلاع رسانی کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد از مجموع ۱۳۵ اسیر اسراییلی در غزه، ۱۹ نفر کشته شدند. گفته شده که تمامی این اسرا در نتیجه بمباران‌های ارتش رژیم صهیونیستی کشته شدند.
روزنامه وال استریت ژورنال هم به نقل از مسئولان آمریکایی اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی پمپاژ آب دریا به داخل شبکه تونل‌های حماس در غزه را آغاز کرده است.
مسئولان آمریکایی تاکید کردند که پمپاژ آب دریا به داخل تونل‌های حماس بخشی از تلاش‌های اسراییل برای نابودی زیرساخت‌های این جنبش است.
وال استریت ژورنال همچنین به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بیان کرد که عملیات نابودی تونل‌ها محرمانه است و نمی‌توان در مورد آن چیزی گفت.
منبع مذکور اشاره کرد که پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا ممکن است هفته‌ها طول بکشد. امیدوارم از خبر رسوایی جدید ارتش «اسراییل» به دلیل کشتن عمدی ۱۳
صهیونیست
راضی بوده باشید.

رسوایی جدید ارتش «اسراییل» به دلیل کشتن عمدی ۱۳
صهیونیست  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۱۳ ۰۲:۳۸:۳۸