رستگاری ورزشگاه پرماجرای خرم‌آباد در سفر دوم دولت

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رستگاری ورزشگاه پرماجرای خرم‌آباد در سفر دوم دولت سوالات شرعی و احکام – گروه استان‌ها: مرکز لرستان قرار بود روزی «دهکده المپیک» داشته باشد؛ اما رؤیای ایجاد این طرح تحقق پیدا نکرد و از ۲۶ پروژه تنها یک سالن دوومیدانی و یک ورزشگاه ۱۵ هزارنفری نیمه‌تمام باقی ماند.
ساخت دهکده المپیک در مرکز لرستان در سال ۸۶ با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس وقت سازمان تربیت‌بدنی و مسئولان لرستان آغاز شد.
هدف از اجرای این دهکده المپیک که کلنگ آن در زمینی به مساحت ۲۵۲ هکتار در منطقه کمالوند خرم‌آباد به زمین زده شد افزایش سرانه ورزشی و ایجاد محلی برای برگزاری مسابقات مهم بین‌المللی و جهانی و برپایی اردوهای مختلف ورزشی در لرستان اعلام شد.
اجرای نامناسب و جزیره‌ای، تهیه طرح آرمان‌گرایانه و دست‌نیافتنی باعث شد طرحی که مصوبه هیئت دولت را نیز داشت از یک دهکده با ۶۰ زیرمجموعه به مجموعه‌ای ورزشی با ۲۶ زیر مجموعه تبدیل شود و تغییر نام بدهد.

بعد از سال‌ها، از مجموع طرح‌های این مجموعه دو پروژه سالن دوومیدانی و همچنین ورزشگاه ۱۵ هزارنفری آن در دستور کار قرار گرفت.
در تیرماه ماه ۹۸، سالن دوومیدانی با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد؛ اما ورزشگاه ۱۵ هزارنفری همچنان متوقف و نیمه‌کاره باقی ماند تا در سفر اول دولت سیزدهم به لرستان در بین مصوبات این سفر قرار گیرد.
آخرین خبرها از پروژه
احمدرضا دالوند معاون عمرانی استانداری لرستان در گفت و گو با خبرنگار سایت احکام با اشاره به پروژه دهکده المپیک لرستان، اظهار داشت: این پروژه ۱۵ سال پیش شروع شده است.
وی با بیان اینکه این پروژه کاملاً متوقف شده بود، عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بین مصوبات سفر رئیس‌جمهور به لرستان قرار گرفت.
معاون عمرانی استانداری لرستان، بیان داشت: تا کنون بالای ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شده است.
دالوند، تصریح کرد: در سفر دوم رئیس‌جمهور به لرستان این پروژه به مرحله افتتاح خواهد رسید.

پروژه در دولت سیزدهم جان دوباره گرفت
پیش‌ازاین فرهاد زیویار استاندار لرستان در مردادماه امسال در بازدید از ورزشگاه ۱۵ هزارنفری خرم‌آباد که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی انجام شد، اظهار داشت: تکمیل پروژه ورزشگاه ۱۵ هزارنفری خرم‌آباد در مراحل نهایی قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه نصب تأسیسات و تجهیزات، تکمیل سرویس بهداشتی و حمام، سونا، ژنراتور و کاشت چمن عمده کارهایی است که از ورزشگاه باقی‌مانده است.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه پیست تارتان، رنگ‌آمیزی، تجهیز بخش VIP هم‌زمان در حال انجام است، عنوان کرد: مردم، ورزشکاران و ورزش‌دوستان در نهایت پاییز از این ورزشگاه استفاده خواهند کرد.
زیویار، اظهار کرد: ورزشگاه ۱۵ هزارنفری خرم‌آباد به مدد دولت سیزدهم جان دوباره‌ای گرفت و یکی از پروژه‌های عمرانی لرستان است که تکمیل خواهد شد و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه رویکرد دولت سیزدهم تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است، عنوان کرد: پروژه ورزشگاه ۱۵ هزارنفری خرم‌آباد با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری خواهد رسید.

ورزشگاه با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود
همچنین علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این بازدید با بیان اینکه تأمین منابع این پروژه در دور سفر اول رئیس‌جمهور به استان صورت گرفت، بیان کرد: با اختصاص منابع تمام سعی و تلاش وزارت راه و شهرسازی و استاندار لرستان این بود که پروژه را به سرانجام برسد.
وی با اشاره به تکمیل بودن پیشرفت فیزیکی پروژه، عنوان کرد: در حال برنامه‌ریزی با استاندار و مسئولین کشوری برای افتتاح پروژه با حضور رئیس‌جمهور در لرستان هستیم.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی با بیان اینکه تلاش دولت سیزدهم این است که مجموعه برای ورزشکاران آماده شود، افزود: زیرساخت‌های موردنیاز پروژه از جمله آب، برق و گاز ایجاد شده است.
نبیان، گفت: مسیر مواصلاتی و چمن پروژه هم با دستور استاندار در حال پیگیری است و ظرف یک ماه تا یک ماه و نیم آینده آماده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بخشی از منابع موردنیاز پروژه در اول سال ۱۴۰۲ تأمین شده است، عنوان کرد: در مورد پروژه ورزشگاه ۱۵ هزارنفری خرم‌آباد مشکل تأمین منابع وجود ندارد و در واقع پیمانکار و استاندار دغدغه تأمین منابع را ندارند. امیدوارم از خبر رستگاری ورزشگاه پرماجرای خرم‌آباد در سفر دوم دولت راضی بوده باشید.

رستگاری ورزشگاه پرماجرای خرم‌آباد در سفر دوم دولت  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۰-۰۷ ۰۲:۳۹:۱۱