رزمایش نظامی سالانه برگزار می‌کنیم/مذاکره بدون شرط با
کره‌شمالی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رزمایش نظامی سالانه برگزار می‌کنیم/مذاکره بدون شرط با
کره‌شمالی
به گزارش سوالات شرعی و احکام، سران کشورهای آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در اجلاس سه جانبه کمپ دیوید در تفرجگاه دائمی رئیس جمهور آمریکا در ایالت مریلند جمعه با انتشار بیانیه مشترکی متعهد شدند که رزمایش نظامی گسترده سالیانه برگزار کنند.
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که رهبران اجلاس سه جانبه کمپ دیوید در این نشست در بخش دیگری از بیانیه مشترک خود بر تعهد خود در خلع سلاح هسته‌ای کامل کره شمالی تاکید کردند و همچنین خواستار گفت‌وگوی سازنده با کره شمالی شدند.
در این بیانیه آمده است: «ما تعهد دولت‌هایمان را برای مشورت سریع با یکدیگر برای هماهنگ کردن پاسخ‌هایمان به چالش‌های منطقه‌ای، تحریک‌آمیز و تهدیدهایی که بر منافع و امنیت جمعی ما تأثیر می‌گذارد، اعلام می‌کنیم. از طریق این مشاوره‌ها، ما قصد داریم اطلاعات را به اشتراک بگذاریم، پیام‌های خود و اقدامات پاسخگویی را هماهنگ کنیم.»
این سه کشور که روز جمعه نشستی را برگزار کردند، همچنین برای «از سرگیری گفتگو» با کره شمالی «بدون پیش‌شرط» ابراز آمادگی کردند.
پیش از گفتگوهای روز جمعه، به میزبانی بایدن، رئیس جمهور آمریکا در کمپ دیوید و با حضور فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن و یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، مقامات آمریکایی گفتند که واشنگتن و متحدان ژاپنی و کره جنوبی آن قصد دارند یک “خط سه طرفه” برای تسهیل ارتباطات سه کشور برای شرایط اضطراری ایجاد کنند.
در نهایت، سه کشور قول دادند به حمایت خود از اوکراین و اعمال تحریم‌ها علیه روسیه ادامه دهند.
نشست روز جمعه در بحبوحه وخامت سریع وضعیت امنیتی در آسیا برگزار می‌شود، زیرا آمریکا به دنبال متحدانی برای “محافظت” دیپلماتیک و نظامی در قبال چین در سراسر منطقه و به ویژه در اطراف تایوان و دریای چین جنوبی است.
این امر همچنین در بحبوحه تنش‌های فزاینده در شبه جزیره کره رخ می‌دهد که تا حدی ناشی از تصمیم دولت بایدن برای کنار گذاشتن رویکرد سلف خود در مورد دیپلماسی شخصی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است. از سرگیری مانورهای گسترده آمریکا در شبه جزیره، همراه با تصمیم دولت یون برای بازگرداندن برچسب “دشمن” علیه پیونگ یانگ، کره شمالی را بر آن داشت تا فعالیت‌های آزمایش موشکی خود را افزایش دهند.
مانورهای روسیه و چین
از سوی دیگر، بر اساس آنچه وزارت دفاع روسیه روز جمعه ۲۷ مرداد اعلام کرد، ناوهای جنگی روسیه و چین در حال انجام مانورهای دریایی مشترکی در اقیانوس آرام هستند که شامل آموزش عملیات نجات و پاسخ به حملات هوایی است.
به گفته وزارت دفاع روسیه این کشتی‌ها از آغاز رزمایش با پیمودن بیش از ۶۴۰۰ مایل دریایی «مراحل سوخت‌گیری» و «جابجایی محموله» در حین حرکت را تمرین کردند. امیدوارم از خبر رزمایش نظامی سالانه برگزار می‌کنیم/مذاکره بدون شرط با
کره‌شمالی
راضی بوده باشید.

رزمایش نظامی سالانه برگزار می‌کنیم/مذاکره بدون شرط با
کره‌شمالی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۹ ۰۲:۳۷:۲۸