رتبه ششم دانشگاه صنعتی شاهرود در سطح کشور

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رتبه ششم دانشگاه صنعتی شاهرود در سطح کشور به گزارش خبرنگار سایت احکام، مرتضی ایزدی فرد شامگاه یکشنبه در نشست خبری با حضور رسانه‌ها به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود، ضمن بیان اینکه عمده دغدغه‌های ما در شرایطی که عمده دولتی‌ها با مشکلات روبرو هستند، این است که بتوانیم حداقل‌هایی را برای دانشجویان فراهم سازیم، افزود: عمده بار مسئولیتی دانشگاه و رؤسای دانشگاه‌ها نیز بر همین مسائل معطوف است در صورتی که بار باید از دوش دانشگاه برداشته شود تا به مسئولیت‌های اساسی خود بپردازد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات دانشگاه در سال جاری، تاکید کرد: این افزایش متأسفانه با نرخ تورم و هزینه‌ها همخوانی نداشته است.
وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی شاهرود در مسائل یک سال اخیر خوشبختانه محروم از تحصیل و دانشجوی پرونده دار نداشته است، ابراز کرد: فضای دانشگاه در مسائل اخیر به گونه‌ای مدیریت شد که اقدامات سلبی نباشند در نتیجه توانستیم وضعیت را به خوبی مدیریت کنیم.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در پاسخ به سوالی درباره فرودگاه شاهرود بیان کرد: زمانی که فرودگاه بین‌المللی شاهرود دو پرواز به مشهد و تهران داشت، ظرفیت خوبی را برای جذب دانشجو و استاد برای دانشگاه نیز فراهم می‌آورد و می‌توانستیم از این ظرفیت بهتر نیز استفاده کنیم.
ایزدی فرد با بیان اینکه برای جذب دانشجوی بین‌الملل یکی از مسائل همین فرودگاه بین‌المللی است که به ما بسیار کمک خواهد کرد، بیان کرد: اگر فرودگاه فعال بود قطعاً می‌توانستیم در زمینه دانشجوی بین‌الملل عملکرد بهتری داشته باشیم.
وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی شاهرود آمادگی دارد که در کنار اصحاب رسانه در زمینه فرودگاه بین‌المللی همکاری داشته باشد تا ظرفیت پروازها مجدداً فراهم شود چرا که زیرساخت‌های خوبی نیز در شاهرود وجود دارد و می‌توان از این مهم، بهره‌گیری کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود درباره مقوله دانشگاه مادر و کسب این عنوان در استان سمنان، ابراز کرد: ما طی جلساتی که با وزیر علوم داشتیم اعلام کردیم که دانشگاه صنعتی شاهرود یک ارگان ملی است و مستقیماً با وزارت علوم کار می‌کند و این موضوعی است که بر آن اعتقاد داشته و بر همین منوال نیز تاکنون عمل کرده‌ایم لذا عناوینی مانند دانشگاه معین و دانشگاه مادر و… عناوینی است که گاهی ابلاغ می‌شود و مبتنی بر سیاست‌های وزارت علوم خواهد بود.
ایزدی فرد در پاسخ به سوال خبرنگار سایت احکام پیرامون جایگاه دانشگاه صنعتی شاهرود در بین دانشگاه‌های مطرح کشور، با بیان اینکه در رتبه بندی‌های دانشگاه‌ها شش شاخص مورد بررسی قرار می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به آموزش، پژوهش، فناوری و… اشاره کرد، ابراز کرد: بر اساس این زیرساخت‌ها به هر دانشگاه امتیازهایی داده می‌شود که خوشبختانه دانشگاه صنعتی شاهرود در رتبه ششم دانشگاه‌های کشورمان قرار دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: پنج دانشگاه مهم پایتخت شامل تهران، امیر کبیر، علامه و… تنها از دانشگاه صنعتی شاهرود در این شاخص‌ها بالاتر هستند و در نتیجه در بین دانشگاه‌های کشور به جز تهران، دانشگاه صنعتی رتبه اول را دارد. امیدوارم از خبر رتبه ششم دانشگاه صنعتی شاهرود در سطح کشور راضی بوده باشید.

رتبه ششم دانشگاه صنعتی شاهرود در سطح کشور  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۱-۰۱ ۰۲:۴۲:۳۹