رایزنی نخست وزیر عراق با دبیرکل سازمان ملل بر لزوم توقف جنگ
غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رایزنی نخست وزیر عراق با دبیرکل سازمان ملل بر لزوم توقف جنگ
غزه
به گزارش سوالات شرعی و احکام، نخست وزیر عراق و دبیرکل سازمان ملل در تماس تلفنی درباره تحولات منطقه، بر لزوم توقف جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در نوار غزه تاکید کردند.
خبرگزاری رسمی عراق (واع) چهارشنبه شب گزارش داد که دفتر اطلاع رسانی «محمد شیاع السودانی»، نخست وزیر این کشور شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که وی یک تماس تلفنی از «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد دریافت کرده است.
بنا بر آنچه در این بیانیه آمده، السودانی و گوترش در گفت‌وگوی تلفنی خود ضمن رایزنی درباره هماهنگی عراق با سازمان ملل در مسائل مختلف و روابط آینده میان آنها، تحولات اوضاع در منطقه به ویژه با تداوم جنگ در نوار غزه که باعث پیامدهای انسانی و امنیتی خطرناکی شده و تسریع در ارائه کمک‌های بشردوستانه فوری برای ساکنان این نوار ایجاب می‌کند را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
نخست وزیر عراق در این تماس تلفنی، مواضع دبیرکل سازمان ملل مبنی بر درخواست توقف جنگ در نوار غزه را ارج نهاده و آن را مطابق با مواضع بغداد در تاکید جلوگیری از تشدید تنش و دور نگه داشتن منطقه از لغزش رویدادها به سمت پیچ‌های خطرناک برشمرد.
گوترش نیز به نوبه خود بر لزوم توقف جنگ در نوار غزه و دور نگه داشتن منطقه از پیامدها و تنش‌های بیشتری تاکید کرده و نقش عراق و تلاش مداوم این کشور برای برقراری ارتباط در راستای برقراری آرامش و جلوگیری از گسترش درگیری را ارج نهاد.
این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی ۱۱۸ روز پیش جنگی مرگبار و ویرانگر علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه را آغاز کرد که بنا بر اعلام مقامات این نوار و سازمان ملل متحد، تا به امروز دست کم ۲۶ هزار و ۹۰۰ شهید و نزدیک به ۶۵ هزار و ۹۵۰ زخمی بر جای گذاشته که کودکان و زنان نزدیک به ۷۰ درصد آنها را تشکیل می‌دهند و باعث یک فاجعه انسانی و بهداشتی بی سابقه، تخریب گسترده و آوارگی نزدیک به دو میلیون نفر نیز شده است. امیدوارم از خبر رایزنی نخست وزیر عراق با دبیرکل سازمان ملل بر لزوم توقف جنگ
غزه
راضی بوده باشید.

رایزنی نخست وزیر عراق با دبیرکل سازمان ملل بر لزوم توقف جنگ
غزه  در تاریخ ۲۰۲۴-۰۲-۰۱ ۰۲:۳۷:۴۷