رایزنی ماکرون با امیر قطر درباره جنگ غزه

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رایزنی ماکرون با امیر قطر درباره جنگ غزه به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از الجزیره، امیر قطر با رئیس جمهور فرانسه که به دوحه سفر کرده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.
بر پایه این گزارش، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر جلسه مذاکراتی با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در خصوص تحولات غزه و اراضی فلسطین برگزار کرد.
امیر قطر طی دیدارش با رئیس جمهور فرانسه بر اهمیت ادامه تلاش‌ها جهت تضمین بازگشت به برقراری آرامش و آتش بس دائم در غزه تاکید کرد.
امیر قطر در این دیدار بر لزوم حفاظت از غیرنظامیان و رساندن کمک‌ها به غزه و دستیابی به راه حل‌هایی جهت تضمین اجرای راهکار دو کشوری تاکید کرد.
پیشتر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در نشست خبری در حاشیه کنفرانس آب و هوایی در دبی امارات اعلام کرد: نابودی کامل حماس به چه معناست؟ آیا کسی معتقد است که این ممکن است؟ اگر اینگونه باشد، جنگ ۱۰ سال به طول خواهد انجامید.
وی تل آویو را ترغیب کرد در خصوص هدفی که برای جنگ علیه غزه تعریف کرده و این هدف را نابودی جنبش حماس معرفی کرده است، توضیح دهد. ماکرون نسبت به یک جنگ بی پایان هشدار داد.
ماکرون در خصوص مقابله با آنچه که وی «تروریسم» خواند، گفت که عبارت از بمباران سیستم‌مند و مداوم نیست و پاسخ به حمله‌های حماس نابودی یک منطقه به صورت کامل یا بمباران تمام زیرساخت‌های غیرنظامی نیست.
وی تصریح کرد: اگر تحقق امنیت دائم اسرائیل با گرفتن جان فلسطینی‌ها پایه ریزی شود و در نتیجه باعث ناخرسندی تمامی افکار عمومی در منطقه شود، نمی‌توان این امنیت را تضمین کرد. امیدوارم از خبر رایزنی ماکرون با امیر قطر درباره جنگ غزه راضی بوده باشید.

رایزنی ماکرون با امیر قطر درباره جنگ غزه  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۰۳ ۰۲:۳۸:۰۲