رایزنی تلفنی هنیه با عباس درباره آشتی ملی گروه‌های
فلسطینی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رایزنی تلفنی هنیه با عباس درباره آشتی ملی گروه‌های
فلسطینی
به گزارش سوالات شرعی و احکام، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه امروز پنجشنبه درباره آشتی ملی گروه‌های فلسطینی تلفنی گفت‌وگو کردند.
خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) اعلام کرد که این گفت و گوی تلفنی در راستای نشست اخیر رهبران گروه‌های فلسطینی در قاهره و تشکیل کمیته‌ای متشکل از گروه‌های فلسطینی با هدف پیگیری پرونده وحدت و آشتی ملی صورت گرفته است.
منابع فلسطینی گزارش دادند که در تماس تلفنی اسماعیل هنیه با محمود عباس، دو طرف بر ضرورت تشکیل کمیته پیگیری روند وحدت میان گروه‌های فلسطینی به منظور تحقق موضعی ملی و مشترک برای رویارویی با تهدیدات موجود در فلسطین اشغالی تاکید کردند.
از جمله محورهای مطرح شامگاه امروز (پنجشنبه) در تماس تلفنی رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، مسئله اردوگاه عین الحلوه در لبنان و تلاش‌های دیپلماتیک طرف فلسطینی و لبنانی به منظور تثبیت آتش بس و بازگشت مجدد تدریجی خانواده‌های آواره به اردوگاه، پیگرد و تسلیم عاملان ناامنی در اردوگاه عین الحلوه به مقامات قضائی لبنان و مسئله کمک به بازسازی خسارت‌های وارد شده به زیرساخت‌ها در این اردوگاه بود.
گفتنی است رهبران گروه‌های فلسطینی شامگاه روز ۸ مردادماه در شهر علمین مصر با یکدیگر دیدار کردند. هیأت‌های حماس و فتح پیش از آغاز نشست سران گروه‌های فلسطینی در قاهره با هم دیدار کرده بودند.
نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در حالی به ریاست عباس برگزار شد که جنبش جهاد اسلامی پیشتر اعلام کرده بود که در آن حضور نخواهد داشت. امیدوارم از خبر رایزنی تلفنی هنیه با عباس درباره آشتی ملی گروه‌های
فلسطینی
راضی بوده باشید.

رایزنی تلفنی هنیه با عباس درباره آشتی ملی گروه‌های
فلسطینی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۱ ۰۲:۳۸:۱۹