رایزنی امیرعبداللهیان با دبیر شورای عالی امنیت ملی
ارمنستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رایزنی امیرعبداللهیان با دبیر شورای عالی امنیت ملی
ارمنستان
‌به گزارش سوالات شرعی و احکام، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار گفت و گو با مقامات ارمنستان به ایروان سفر کرده است، با آرمن گریگوریان، دبیر شورای عالی امنیت ملی ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.
دکتر امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تبریک تولد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغازسال نوی میلادی، با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور، تاکید کرد با توجه به توافق رییس جمهور کشورمان و نخست وزیر ارمنستان، روابط دوجانبه بایستی در مسیر جهش قرار گرفته و حرکت در مسیر افزایش حجم تبادل تجاری دو کشور تا سطح ۳ میلیارد دلار می‌تواند یکی از، نشانه‌های ارتقا مناسبات باشد.
وزیر امور خارجه خارجه کشورمان با تاکید بر سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران دایر بر حفظ مرزهای بین المللی و تمامیت ارضی کشورها، ضرورت حل و فصل مسایل منطقه توسط کشورهای خود منطقه را یاد آور شد.
دبیر شورای عالی امنیت ارمنستان نیز در این دیدار روابط دو کشور را پویا و فعال ارزیابی کرد که در بالاترین سطح قرار دارد. وی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی ارمنستان قدر دانی کرد و اعلام نمود: ارمنستان مصمم است مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران را تعمیق و گسترش بخشد.
وی از همتای خود برای سفر به ایروان دعوت کرد. امیدوارم از خبر رایزنی امیرعبداللهیان با دبیر شورای عالی امنیت ملی
ارمنستان
راضی بوده باشید.

رایزنی امیرعبداللهیان با دبیر شورای عالی امنیت ملی
ارمنستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۱۲-۲۸ ۰۲:۳۷:۱۶