راهیان نور مهمترین بستر در عرصه جهاد تبیین و امید آفرینی
است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر راهیان نور مهمترین بستر در عرصه جهاد تبیین و امید آفرینی
است
به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار مجید سوری در جلسه قرارگاه راهیان نور که در سپاه بیت‌المقدس استان کردستان برگزار شد، بیان داشت: هیچ کشوری در دنیا به اندازه کشور ما این چنین مورد هجمه قرار نگرفته است و دشمنان با تمام ظرفیت‌ها علیه کشور ایران ایستاده اند و به دنبال این هستند که جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند تا بدین وسیله ناکارآمدی دین را تبلیغ کنند.
وی گفت: دشمن، کل باورهای ما را مورد هجمه قرار داده تا هم باورهای دینی و هم باورهای ملی ما را مورد هجمه قرار دهند، لذا نیاز به تبیین در این حوزه داریم.
سردار سوری افزود: جهاد تبیین یک ضرورت است که امروز جز آن یک مسیر دیگر برای پاسخ به این جنگ ترکیبی وجود ندارد.
دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور عنوان داشت: جهاد تبیین و امید آفرینی وظیفه ضروری و همزمان در راستای مقابله با تهاجم دشمن است.
وی گفت: برای جهاد تبیین و جهاد امید آفرینی مهمترین بستر، اردوی راهیان نور است.
سردار سوری با اشاره به اینکه از پیشرفت‌های انقلاب اسلامی گفتن و دیدن هر آنچه داشته ایم، بسیار اثر گذار در حوزه امید آفرینی است افزود: بستر اردوی راهیان نور به عنوان بستر مهم برای این دو مأموریت تلقی شود.
وی خاطر نشان کرد: دشمن دنبال این بود که شور و نشاط را از کشور ما بگیرند لذا بستر اردوی راهیان نور بستری برای انبساط اجتماعی و شور و نشاط بسیار مهم و اثر گذار است.
به گفته سردار سوری، باید فرهنگ دفاع مقدس و مفاهیم ارزشمند آن را به درستی در جامعه بیان کنیم اما در این مسیر بسیار عقب هستیم و نتوانستیم به درستی، حقیقت این فرهنگ را به ملت ایران نشان دهیم و برای تحقق این مهم نیازمند همکاری و اقدامات گسترده است.
دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور اظهار داشت: امسال رویکردهایی داریم که از همه اقشار به جنوب و غرب و شمالغرب کشور اعزام داشته باشیم و هر کدام یک قرارگاه فرعی تشکیل دهند.
سردار سوری گفت: دوره‌های توانمند سازی برای ارکان راهیان نور، جزو اولویت‌های کاری ما است تا تمام راویان راهیان نور را نیز توانمند کنند.
وی خاطر نشان کرد: اردوهای راهیان نور باید اردوی دو روزه شود تا اثر بخشی آن بهتر و بیشتر شود.
دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج اظهار داشت: هدف اصلی ما از برگزاری اردوهای راهیان نور چیزی جز تبیین معارف جنگ نیست و به دنبال استفاده از مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان هستیم.
وی گفت: دفاع مقدس یک گنج تمام عیار برای ایران است و اگر به درستی از آن استفاده نکنیم در زیر خروارها خاک مدفون می‌شود بنابراین باید از آن به درستی استفاده شود تا دیگران بهره‌برداری دیگری از آن نداشته باشند. امیدوارم از خبر راهیان نور مهمترین بستر در عرصه جهاد تبیین و امید آفرینی
است
راضی بوده باشید.

راهیان نور مهمترین بستر در عرصه جهاد تبیین و امید آفرینی
است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۰۹ ۰۲:۴۰:۰۹