رئیس جمهور چین در نشست بریکس شرکت می‌کند

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر رئیس جمهور چین در نشست بریکس شرکت می‌کند به گزارش سوالات شرعی و احکام به نقل از رویترز، رئیس‌جمهور چین در نشست آتی گروه بریکس شرکت می‌کند.
«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین قرار است دوشنبه آینده برای حضور در نشست گروه بریکس راهی آفریقای جنوبی شود. این سفر که چهار روز به طول خواهد انجامید اولین سفر شی جین پینگ پس از سفر او به مسکو در ماه مارس خواهد کرد.
رئیس جمهور چین با حضور در اجلاس بریکس، قرار است با «سیریل رامافوزا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی و دیگر سران منطقه گفتگو و دیدار کند. افزایش همکاری های دو جانبه و همکاری با قاره آفریقا در زمینه انرژی از محورهای این دیدارها خواهد بود.
«سیریل رامافوزا» رئیس جمهور آفریقای جنوبی دعوتنامه‌هایی را برای سران ۷۰ کشور جهان برای حضور در اجلاس سران اتحاد آفریقا ارسال کرده است، با این حال نام رئیس جمهور فرانسه در میان این دعوتنامه‌ها به چشم نمی‌خورد. همچنین سران کشورهای آمریکا و انگلیس نیز به این نشست دعوت نشده اند.
نشست سران گروه کشورهای «بریکس»، اواخر ماه اوت برگزار می‌شود. گروه بریکس هم‌اکنون متشکل از کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین، و آفریقای جنوبی است. امیدوارم از خبر رئیس جمهور چین در نشست بریکس شرکت می‌کند راضی بوده باشید.

رئیس جمهور چین در نشست بریکس شرکت می‌کند  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۸-۱۹ ۰۲:۴۰:۰۹