دین اسلام به زنان جایگاه و منزلت بخشیده است

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دین اسلام به زنان جایگاه و منزلت بخشیده است به گزارش خبرنگار سایت احکام، آیت الله سید حسن عاملی شامگاه دوشنبه در سخنرانی خود به مناسبت ماه محرم با بیان اینکه در قیام امام حسین (ع) تعهد انسانی موج می‌زند این طور نیست که فقط تعهد دینی مطرح باشد، اظهار کرد: نباید دین ابزار دست حکومت‌ها باشد و نباید امنیت فقط برای افراد و اقشار خاص تأمین شود و انحصارطلبی در میان دولت مردان باید ریشه کن شود.
وی با بیان اینکه صالح‌ترین انسان باید اداره امور را به عهده بگیرد، گفت: او در برابر این مفاهیم عرشی تعهدی انسانی و دینی دارد اگر در جامعه، تعهد نباشد حیات اجتماعی افراد کلاً از بین می‌رود.
امام جمعه اردبیل در مقام تحدی در قبال اندیشه حذف «تعهدی» سرنوشت ساز در کشورهای غربی بیان کرد: اروپا، آمریکا و غرب یک تعهد خاص را از زندگی بشر حذف کرده‌اند با حذف این تعهد اگر کوه‌ها تکه تکه و پودر شوند نباید از این تعهد دوری کرد.
آیت‌الله عاملی با بیان اینکه یکی از نقاط مهم درگیری تمدن اسلامی با غرب در خصوص شخصیت و کرامت زن است یعنی «حذف تعهد در برابر تمتع»، گفت: با این سخن باید با مخالفین اسلام در موضوع شخصیت زن تحدی کرد و من با تمام توان با تفکرات عریانی و فرهنگ برهنگی در این موضوع تحدی می‌کنم.
وی گفت: هر جا تعهد نباشد و مرد بگوید من باید در لدت‌های جنسی و امیال خودم آزاد باشم و اما اینکه زن آینده‌ای داشته یا نداشته باشد یا برای خود و فرزندان قوت لایموتی پیدا بکند یا نکند همه این‌ها هیچ ربطی به من ندارد این همان جنایتی است که می‌گوئیم کوه‌ها آسمان‌ها و زمین در اثر آن باید پاره پاره شوند یک مرد باید توجه کند که زن ناموس خدا ست و خداوند به ناموس خود و به حرم خود حساس است!
امام جمعه اردبیل با بیان اینکه آن‌ها که با شعار زن زندگی آزادی در صدد تأمین کرامت برای زن هستند اگر واقعاً دغدغه کرامت دارند باید در برابر این اصل بزرگ آسمانی تمام قد خضوع بکنند، افزود: هر شعاری در برابر این اصل قطعاً رنگ می‌بازد اگر تعهد و احترام در برابر زن را بردارند آیا چیزی از او باقی می‌ماند؟ بعد از آن صحبت از زندگی و آزادی شرم آور است چون دیگر زنی نمانده تا زندگی بکند و آزاد باشد آنچه مانده تلی از احساس‌های پایمال شده، آرزوهای مقدس له شده، ناکامی‌های دردناک و بن بست‌های غم انگیز است. امیدوارم از خبر دین اسلام به زنان جایگاه و منزلت بخشیده است راضی بوده باشید.

دین اسلام به زنان جایگاه و منزلت بخشیده است  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۷-۲۵ ۰۲:۳۹:۱۴