دیدار هیئت رسانه‌ای ایران با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر
عراق

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دیدار هیئت رسانه‌ای ایران با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر
عراق
به گزارش سوالات شرعی و احکام، هیئت رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران امروز جمعه در بغداد با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد و نخست وزیر عراق در این دیدار تأکید کرد که روابط تاریخی بین کشورهای منطقه می‌تواند کلید ثبات و رفاه مردم آن منطقه باشد.
نخست وزیر عراق با استقبال از هیئت رسانه‌ای ایران گفت: روابط تاریخی و مستحکمی که دو کشور همسایه را به هم پیوند می‌دهد و همچنین روابط مذهبی و اجتماعی که باعث تقویت روابط برادری بین مردم عراق و ایران می‌شود، ارج می‌نهیم.
السودانی همچنین به نقش پیشگام و محوری عراق در منطقه اشاره کرد و گفت که اتخاذ سیاست تقریب دیدگاه‌های منطقه‌ای تلاشی برای تقویت امنیت و ثبات در منطقه است.
نخست وزیر عراق به رویکرد دولت عراق برای ایجاد مشارکت‌های اقتصادی با کشورهای منطقه و جهان تاکید کرد و گفت: روابط تاریخی بین کشورهای منطقه می‌تواند کلیدی برای ثبات و رفاه مردم آن باشد.

هیئت رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران نیز از استقبال گرم نخست وزیر عراق قدردانی کرد و گفت: از تلاش‌های دولت و ملت عراق در میزبانی از میلیون‌ها زائر ایرانی و خارجی در مراسم اربعین تشکر و قدردانی می‌کنیم.
هیئت رسانه‌ای جمهوری اسلامی به راهپیمایی عظیم اربعین امسال اشاره کرد و گفت: در سال جاری شاهد بالاترین اهتمام و علاقه مسلمانان به این مناسبت بزرگ بودیم. امیدوارم از خبر دیدار هیئت رسانه‌ای ایران با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر
عراق
راضی بوده باشید.

دیدار هیئت رسانه‌ای ایران با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر
عراق  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۰۹ ۰۲:۴۱:۳۷