دیدار نمایندگان بعثه‌های مراجع عظام تقلید با سرپرست حجاج
ایرانی

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دیدار نمایندگان بعثه‌های مراجع عظام تقلید با سرپرست حجاج
ایرانی
به گزارش سوالات شرعی و احکام، در این دیدار که سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت نیز حضور داشت سرپرست حجاج ایرانی طی سخنانی با اشاره به اهمیت و نقش مدیریت عملیات حج تصریح کرد: برنامه های حج امسال با الطاف الهی فوق آنچه تصور میشد انجام شده است و ان شاءالله زائران با سلامتی و حجی مقبول به کشور باز گردند.
حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب با بیان اینکه با هدف تسهیل در انتقال زائران تعداد ایستگاهای پروازی درکشور امسال از ۱۹ به ۲۱ ایستگاه افزایش یافت، اظهار داشت: خدمات مختلف فرهنگی و آموزشی به زائران ارائه شده ودست اندرکاران بخش اجرا نیز فعالیت خود را در حد مطلوب انجام داده اند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه درحج ۷ نوع خدمات توسط بعثه مقام معظم رهبری، سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی به زائران ارائه می شود، در خصوص درخواست برخی از حجاج در مورد کوتاه شدن سفر حج توضیحاتی داد و گفت: این درخواست مطالبه رهبرمعظم انقلاب نیز بوده است که با توجه به محدودیت های جدول زمان یک ماهه پروازی رفت که کشورمیزبان قرار داده ، تلاش شده است در مواردی یابد.
وی افزود: با اقدامات صورت گرفته بخشی از زائران بعد از ایام تشریق با شروع خروج زائران از مکه ازطریق فرودگاه مدینه به کشور انتقال خواهند یافت که در زمان بازگشت دیگر زائران هم ، تاثیرگذار خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه از همه دستگاههایی که برای برگزاری حج امسال کمک کرده اند تقدیر کرد و گفت: بعثه های مراجع عظام تقلید نیزبا ارائه خدمات خود ضمن رسیدگی به اعمال زائران، برای آرامش خاطر آنان تلاش می کنند و بحمدالله زائران هم راضی هستند که قابل تقدیر و سپاسگزاری است.
وی به رضایتمندی زائران آخرین کاروان های مدینه قبل که با استفاده از قطار از مدینه النبی به مکه مکرمه منتقل شدند ، اشاره کرد و گفت: این اقدام برای بررسی و برنامه ریزی استفاده بیشتر در حج آینده صورت گرفت و جمع بندی این است که می تواند کمک خوبی در تسهیل انتقال زائران باشد.
سرپرست حجاج ایرانی همچنین همکاری بعثه های مراجع عظام تقلید و مرکز پزشکی حج و زیارت برای کاهش نیروهای اعزامی به حج را یادآور شد و با اشاره به استفاده از همکاری داوطلبانه پزشکان و پرستارانی که بعنوان زائر در حج امسال حضور دارند ، گفت: بدین تریب ۵ کاروان به تعداد زائران امسال افزوده شد. زائرانی که حدود ۱۶ سال در نوبت اعزام به سرزمین وحی قرار داشتند.
وی با اشاره به اینکه محدودیت های سنی در حج گذشته موجب شده که تعداد زائران بالای ۶۵ سال در حج امسال افزایش یابد ، اظهار داشت: با تلاش کادر پزشکی و دیگرعوامل نسبت فوتی ها تاکنون نسبت به حج سال های قبل افزایش نیافته است و امیدواریم که در برنامه پیش رو و حضور در ایام تشریق نیزالطاف خداوندی شامل حال زائران شود.
براساس این گزارش ، پیش ازسخنان سرپرست حجاج ایرانی با مداحی حاج عباس حیدرزاده مداح اهل بیت ؛ مراسم عزاداری و سوگواری به مناسبت سالروز شهادت امام باقر (ع) و مرثیه سرایی مصائب و سختی های حضرت زینب کبری(س) دردشت کربلا برگزار شد. امیدوارم از خبر دیدار نمایندگان بعثه‌های مراجع عظام تقلید با سرپرست حجاج
ایرانی
راضی بوده باشید.

دیدار نمایندگان بعثه‌های مراجع عظام تقلید با سرپرست حجاج
ایرانی  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۶-۲۶ ۰۲:۳۹:۱۶