دیدار مقامات آمریکایی و پاکستانی در سازمان ملل درباره
افغانستان

به گزارش سوالات احکام و شرعی در خبر دیدار مقامات آمریکایی و پاکستانی در سازمان ملل درباره
افغانستان
به گزارش سوالات شرعی و احکام، «توماس وست»، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان، در حاشیه هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد با «جلیل عباس جیلانی»، وزیر خارجه حکومت موقت پاکستان، دیدار کرد.
وست در حساب کاربری در شبکه ایکس (توییتر سابق) نوشت که در این دیدار در مورد منافع امنیتی مشترک گفت‌وگو کرده است. او نوشت: «در این دیدار، در مورد منافع امنیتی مشترک، ضرورت حمایت از حقوق زنان و دختران افغان، و وضع حمایت بشردوستانه در افغانستان بحث کردیم.»
توماس وست همچنین گفت با «دیوید میلیبند»، رئیس کمیته بین‌المللی نجات، و «آنیکن هویتفلد»، وزیر خارجه نروژ، نیز درباره کمک‌های بشردوستانه در افغانستان گفت‌وگو کرده است.
توماس وست همان دیپلمات آمریکایی است که پس از کنار گیری زلمی خلیلزاد مسئولیت پرونده افغانستان را در وزارت خارجه آمریکا برعهده گرفته است. او همچنین تا کنون در چند نوبت با طالبان مذاکرات مستقیم داشته است. از جمله وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا تائید کرده است که توماس وست در روزهای ۲۹ تا ۳۰ ژوئن در راس هیئتی از واشنگتن با سران ارشد طالبان در دوحه پایتخت قطر دیدار کرده است. بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، در این دیدار مقامات وزارت امور خارجه و خزانه داری آمریکا و همچنین آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده با نمایندگان طالبان دیدار کردند.
در آن زمان، هیئت آمریکایی با ادعای ابراز تاسف از زلزله سال گذشته در افغانستان، مدعی حمایت های ایالات متحده در قالب ارائه کمک های جدید ۵۵ میلیون دلاری به مردم این کشور شدند. همچنین به گزارش آناتولی، تداوم و گسترش محدودیت های طالبان در ارتباط با حقوق زنان و دختران افغانستان یکی از موضوعات اصلی این نشست بود. در این بیانیه آمده بود: آمریکا و طالبان خواستار گسترش تبادلات در رابطه با مبارزه با مواد مخدر و آمادگی برای مقابله با بلایا طبیعی هستند.
طالبان در این نشست بر تعهدات خود در خصوص اینکه اجازه نخواهد داد هیچ کشوری از خاک افغانستان برای تهدید کشوری دیگر استفاده کند، تاکید کرد.
همچنین مقامات آمریکایی نگرانی های خود در مورد ادامه حضور القاعده، داعش و سایر گروه های تروریستی در افغانستان را ابراز کردند.
دولت آمریکا در حالی مدعی ارسال کمک های بشردوستانه به افغانستان است که درصد قابل توجهی از دارایی خارجی این کشور را بلوکه کرده و اجازه دسترسی به آنها را نمی دهد.
«ژانگ جون»، نماینده دائم چین در سازمان ملل پیش از این با غیر قابل توجیه خواندن اقدام آمریکا در قبال دارایی‌های افغاستان اعلام کرد که آمریکا باید فوراً تصمیم خود در خصوص دارایی‌های خارجی افغانستان را لغو کند و این دارایی‌ها را به این کشور فقیر بازگرداند، تا به کاهش بحران انسانی در این کشور کمک شود. امیدوارم از خبر دیدار مقامات آمریکایی و پاکستانی در سازمان ملل درباره
افغانستان
راضی بوده باشید.

دیدار مقامات آمریکایی و پاکستانی در سازمان ملل درباره
افغانستان  در تاریخ ۲۰۲۳-۰۹-۲۳ ۰۲:۳۶:۵۲